Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalp Paspas Yapılışı

Daha önce bebek battaniyesi olarak ördüğümüz kalp mandala tığ desen yapılışı paylaşmıştık. Şimdi aynı örnek ile örgü paspas modelleri örüyoruz. Kalp paspas yapılışının detaylarını mandala örgü modellerinde bulabilirsiniz. Burada sadece fikir amaçlı görselleri mevcut. Penye paspas modellerine örnek hazırlarken fikir olması için. Penye iple çeşitli paspaslar, örgüler hazırlamıştık. Mesela evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz kalp örgü paspas yapılışı da  çok beğeneceğiniz modellerden. Paspas modeli örgü modelleri olarak daha önce olduğu gibi ve şuandan itibaren olduğu gibi yeni modellerin tarifleri ile devam edeceğiz. Kalp paspas yapılışına geçelim. Nasıl duruyor bakalım bitince.

Paspas Nasıl Örülür?

Paspas çok güzel duruyor. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Banyolarda, balkonlarda, çocuk odalarında. Harika duracak bir paspas. Her renk ile yapabilirsiniz. Penye iplerin kalınlıkları değişebilir. Sizler ipinizin kalınlığına göre tığlar seçebilirsiniz. 10 – 12 mm tığlar ile örebilirsiniz. Ribbon iplerle ördüğünüzde 6 – 8 mm tığ ile örebilirsiniz.

Beyaz, sarı, lila, mor renklerinde iplik kullanılmış modeldeki kalp paspas yapılışı için. İsterseniz halının, paspasın kenarındaki son çemberi yapmayabilirsiniz.

Kenar dilimi için kullanacağımız çemberin şemasına bakalım.

Kalp Paspas Yapılışı 5

Paspasın genel kısmının nasıl yapıldığını anlatan detayları yukarıda vermiştik. Oradan inceleyerek örebilirsiniz. Sihirli halka ile başlıyor ve paspasımızı örüyoruz. Yukarıda detaylardan motifin yarım şeklinde yapılışı var. Dilerseniz kapı önü paspası olarak onu da örebilirsiniz. Şimdi kalp paspas yapılışının bitmiş haline bir bakalım.

Kalp Paspas Yapılışı 6

Kalp Paspas Yapılışı 3

Kalp Paspas Yapılışı 4

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/07/tapete-8-coracoes-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler