Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Paspas Anlatımı

Penye ip örgü modellerinden oval paspas modellerine güzel bir örnek hazırladık. Penye ip renkleri ile örülmüş örgüleri ev dekorasyonunda birçok yerde kullanıyoruz. Sepetler örüyoruz, puflar örüyoruz, çantalar örüyoruz. Çeşit çeşit penye ip paspas modelleri örüyoruz. Penye ipten paspas anlatımlı modeli tek renk veya renkli olarak çalışabilirsiniz. Örgü paspas yapımı örnekleri için daha önceki tariflerimizi de inceleyebilir ve eviniz için örebilirsiniz. Yuvarlak tığ örgü halı modelleri sizlere renk, model açısından fikir verecek güzel bir galeri. Penye ip paspas örneklerini veya diğer örgüleri örerken biraz zorlanıyoruz. Kalın ipler olduğu için kolları biraz yoruyor. Hele ilk defa örüyorsanız daha çok yoruyor. Alıştıktan sonra örgü daha hızlı ilerliyor. Penye ipten paspas açıklamalı modeli örerken belki biraz kollarınız ağrıyabilir ama bittiğinde çok güzel olacaktır. Hemen tarife geçelim mi.

Penye İpten Paspas Halı Yapımı

Evin her köşesinde kullanılacak büyük bir paspas. Banyoda, balkonda, terasta, mutfakta veya evin diğer odalarında. Penye ipten paspas çeşitleri için istediğiniz renk penye ipleri, kordon ipleri, makrome iplerini kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ipin kalınlığına göre tığlarınızı seçebilirsiniz. Unutmayalım ki seçtiğimiz ipin kalınlıklarına göre halının boyutları değişecektir.

Penye İpten Paspas Anlatımı 3

Paspasımızın şeması yukarıdaki gibi. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, anlamına geliyor. Paspasa 45 zincir çekilerek başlanmış. 4. zincire batılarak şema uygulanmaya başlanmış. Paspasın kenarına güzel bir kenar oyası modelleri uygulanmış. Sizde ördüğünüz paspaslara güzel bir kenar oyası örebilirsiniz.

Penye İpten Paspas Anlatımı 1

Penye İpten Paspas Anlatımı 2

Penye İpten Paspas Anlatımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/11/tapete-oval-rosa-de-trapilhos.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler