Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Yapımı Örnekeri

Sizlere fikir verecek oval paspas modellerinden bir örnek hazırladık. Yapılışı var ama yabancı. Resme bakarak da modeli çıkartabilirsiniz. Penye ip örgü modellerinden oval paspası evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Her renk ile çalışabilirsiniz. Tek renk iplerle örerek dantel görünümü verebilirsiniz. Penye iplerle çok güzel örgüler örüyoruz. Penye ip sepet modelleri ile örülmüş çok güzel örnekler var. Ev dekorasyonunuz için beğendiklerinizi örebilirsiniz. Sepet ve diğer örgülerinizden ipleriniz varsa onları değerlendirmek için artık iplerden paspas yapımını örebilirsiniz. Daha fazla model için önceki yazılarımızı takip edebilirsiniz. Örgü paspas yapımı örnekleri için istediğiniz renk penye ipler ve 10 mm tığları hazırlayın başlıyoruz yapılışına.

Penye İpten Paspas Açıklamalı

Sarı, koyu mavi, açık mavi ve desenli iplerle hazırlanmış çok şık bir paspas.  2 çiçek motifinden ve kenarına kafeslerle yapılan oval şekli verilen bir paspas. Çiçek motifleri yerine beğendiğiniz farklı motifleri de kullanabilirsiniz. Modelin ayrıntılı yapılışı yok. Ama resimler net. Anlaşılır. Örgü bilen arkadaşlar yapabilirler. Yada örgü paspas yapımı örnekleri sizlere fikir verebilir ve ördüğünüz örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Örgü paspas örnekleri için 2 tane çiçekli motif kullanıyoruz. Yabancı anlatımla bir tarif var. Eğer dil biliyorsanız oradan takip edebilirsiniz. Benim gibi dil bilmiyorsanız resimden modeli çıkartabilirsiniz.

Örgü Paspas Yapımı Örnekeri 4

Model için istediğiniz renk ipleri seçebilirsiniz. Ve kullanacağınız penye iplerin kalınlıklarına göre 10 – 12 mm tığlar seçebilirsiniz. İki çiçek motifi yapıyor ve bu motifi birbirine ağ örerek ekliyoruz.

Örgü Paspas Yapımı Örnekeri 3

Örgü Paspas Yapımı Örnekeri 1

Örgü Paspas Yapımı Örnekeri 2

Örgü Paspas Yapımı Örnekeri

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/10/tapete-oval-duas-flores-em-trapilhos.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler