Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Halı

Penye ipten çok şık bir örgü halı. Tarifi şemalı. Şemada takıldığınız herhangi bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Bildiğimiz tüm konularda en hızlı şekilde sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bilmediklerimizi öğreniyor ve sizinle paylaşıyoruz. Penye ip örgü modellerinden çok şık paspaslar ördük. Çok şık örgü sepetler ördük. Örgü puflar ördük. Şimdi yine güzel bir örgü halı, örgü paspas örüyoruz. Örgü halı için illa penye ip kullanmanız gerekmiyor. Kalın koton ipler, pamuklu makromeler, pamuklu kordon iplerle de örebilirsiniz. Ördüğünüz paspaslara, sepetlere uygun örgü puflar da örebilirsiniz. Örgü puf örmesi de çok keyifli. Penye ipler, çeşitleri satılıyor. Satın almak istemezseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl derseniz daha önce sizlerle paylaştığımız eski tişörtten penye ip yapılışını inceleyebilir ve tişörtlerinizi penye ip yapılışında kullanabilirsiniz.

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri

Penye ipler çok çeşitli. Çok güzel renkler, çok güzel ipler var. İplerin kalınlıkları da farklı olabiliyor. Kalınlığına göre ipinize şiş – tığ seçebilirsiniz. 10 – 12 mm arası tığlar kullanabilirsiniz. Hemen örgü halı için kullanacağımız şemayı verelim sizlere.

Örgü Halı 1

Kare olarak örüyoruz paspası. Şemada bulunan kırmızı kısımlar arasını tekrar ederek paspası oluşturuyoruz. Uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. 4 köşeli kare paspas. Harika. Bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Halı 3

Örgü Halı 2

Örgü Halı 4

Örgü Halı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/03/tapete-quadrado-cinza-mesclado-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler