Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Halı Yapımı

Daha önceki çalışmalarınızdan kalan penye ipleri değerlendirmek için çok güzel bir proje. Renk renk penye ipten halı yapımı yapıyoruz. Penye ipten örgü modellerini sizlere zaman zaman anlatımlı olarak veriyoruz. Kendim için ördüğüm penye ipten puf yapımının tüm aşamalarını sizlere videolu olarak anlatmıştım. Biz çok severek kullanıyoruz. Sizde her rengini ev dekorasyonunuza uygun renklerde örebilirsiniz. Bugün penye ipten paspas yapımını anlatacağız. Bu teknikle evde kalan ipleri değerlendirmek için bebek battaniyesi modelleri de örebilirsiniz. Kırlent modellerinde, örgü minder modellerinde kullanabilirsiniz aynı tekniği. Çok güzel bir çalışma. Penye iplerinden ve örgü iplerinden, koton iplerinden çok güzel , farklı renk ve tarzlarda penye ip paspas modelleri yapabilirsiniz. Kalp paspaslar, oval paspaslar, çiçekli, yıldız paspaslar. Her modelden sitemizde anlatımlı modelleri ulaşabilirsiniz.

Penye Paspas Yapımı

Çok şık renk renk yapılmış bir paspas. 6 zincir ile başlıyorsunuz ve büyüterek istediğiniz boyutlarda örüyorsunuz. Şimdi şemalı olarak nasıl yapıldığını görelim.

Penye İpten Halı Yapımı

6 zincir çekiyoruz. Ve üzerine 3. zincir üzerinden devam ederek 5 trabzan yapıyoruz. İpliğin rengini değiştiriyoruz. Az önce yaptığımız karenin bir köşesinden resimdeki gibi ipi sabitliyoruz. Tekrar 6 zincir çekip üzerine 5 trabzan yapıyoruz. Şimdi kalan kısımları şemada olduğu gibi devam ederek istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz.

Penye İpten Halı Yapımı 2

Penye İpten Halı Yapımı 5

Penye İpten Halı Yapımı 4

Penye İpten Halı Yapımı 3

Penye İpten Halı Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/11/tapete-escada-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler