Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Örgü Paspas Yapımı

Örgü paspas modellerinden yepyeni harika bir örnek yapılışı hazırladık. Yuvarlak örgü paspas yapımı. Çeşitli iplerle örerek farklı yerlerde de kullanacağımız bir model. Daha ince iplerle örgü amerikan servis, daha da ince iplerle dantel örneklerinde kullanabilirsiniz. Penye ip paspas modellerinde, koton iple veya hasır iple örülmüş paspas modellerinden sıkça bahsediyoruz. En güzel örgüleri örüyor ev dekorasyonumuzda kullanıyoruz. Tarifini şablonlu olarak hazırladığımız modeli banyo paspası olarak veya evinizin diğer bölümlerinde kullanabilirsiniz. Dantel modellerinde gördüğümüz şablonları kalın iplerle örerek paspaslarda kullanabiliriz. Mesela jüt ip halı yapımında kenar kısmında kullandığımız örnek daha önce farklı yerlerde kullandığımız şemalı havlu kenarı modellerinden. Dantel örgü paspas yapımı ise çeyizlere layık yeni paylaştığımız örneklerden. Her zaman söylediğimiz gibi daha fazla model yapılışına önceki yazılarımızdan ulaşıyoruz. Şimdi yuvarlak örgü paspas yapımı detaylarına geçelim.

El Örgü Paspas Anlatımlı

Yuvarlak paspaslara ananas veya badem veya çilek örgü modelinden oluşan güzel bir paspas anlatımı hazırladık. Tarifimiz şemalı. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan, anlamına geliyor. Bej rengi ile örülmüş dantel paspasta sizde sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Örgü Paspas Yapımı

Paspasımızın şeması tıpkı yukarıdaki gibi. Anlaşılır net bir şema. 9 mm tığla örülmüş paspasta yaklaşık 3 adet ip kullanılmış. Çapı ise 90 cm. Şimdi paspası yakından inceleyelim.

Yuvarlak Örgü Paspas Yapımı 2

Yuvarlak Örgü Paspas Yapımı 3

Yuvarlak Örgü Paspas Yapımı 4

Yuvarlak Örgü Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/01/tapete-bege-abacaxis-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler