Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp 2 Renkli Paspas Yapımı

2 renk penye ip kullanarak harika bir paspas örüyoruz. Penye ip 2 renkli paspas yapımı için 2 renk kullanmanız şart değil. Daha fazla veya 1 iple örebilirsiniz. Penye ip paspas modellerinden yeni modellere sık yer veriyoruz. Yeni modellerin yapılışına bir tık ile ulaşabilirsiniz. Çok sorulan penye ip paspas modelleri ve şemaları hazırlamıştık. Evinizde oturma alanlarınızda kullanacağımı büyük halı şemaları var galeride. Çiçekli paspaslar, banyo paspas modelleri örmek isterseniz penye ipten ayçiçeği paspas yapımını da örebilirsiniz. Yıldız motifli, dantel örneklerinden oluşan çok hoş modeller, anlatımlar var. Şimdi penye ip 2 renkli paspas yapımına geçelim. Tıpkı bir dantel örnekleri motifi gibi.

Penye İp Paspas Yapımı

Kare motiften çok güzel bir paspas. Şemasını hazırladık. Penye iplerin kalınlıkları değişebiliyor. Kullanacağınız ipe göre 10 – 12 mm arası tığlar seçerek örebilirsiniz. Kalın ipler olduğu için örerken kolları biraz yorabiliyor. Hele birde ilk defa örüyorsanız. Penye ip 2 renkli paspas yapımının önce şemasını görelim.

Penye İp 2 Renkli Paspas Yapımı

Penye iple 8 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekerek başlıyor ve 15 trabzan yapıyoruz. 2.turda 3 zincir çekiyoruz. Hemen yanına 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. 2. trabzana aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Tur sonuna kadar bu işlemleri tekrar ediyoruz.

3.turda 3 zincir çekiyoruz. Yanına 2 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz diğer trabzanların üzerine gelip 3 trabzan yapıyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

4.turda aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Fakat bu kez 4 trabzan yapıyoruz.

5.turda ise tüm çevreyi trabzanlarla devam ediyoruz. Yuvalara 4 trabzan yapıyoruz.

İlk 5 turu şemadan takip ederek sizler için açıkladım. 6. turdan itibaren şemadan takip ederek diğer kısımları örebilirsiniz. Şemayı tamamladığımızda ortaya çok güzel bir paspas çıkıyor.

Penye İp 2 Renkli Paspas Yapımı 2

Penye İp 2 Renkli Paspas Yapımı 3

Penye İp 2 Renkli Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/12/tapete-marfimbordeaux-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler