Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Halı Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi motifinde kullanacağımız güzel motiften örgü halı modelleri örüyoruz. Kalın iplerle ördüğümüz, penye iplerle ördüğümüz motifli paspası evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Örgü banyo paspas yapımı olarak kullanabilirsiniz. Motiflerde istediğiniz renkleri kullanabiliriz. Koton iplerle, kordon iplerle, makrome iplerle evimiz için şahane paspaslar örebiliriz. 2 renkli kare motifin yapılışını videolu olarak hazırladık. Farklı örgülerde de kullanabiliriz. Penye ip paspas modelleri kare veya dikdörtgen olarak örebiliriz. Penye ip oval paspas yapımı, penye ip yuvarlak paspas modelleri, şiş ile örülmüş paspaslar, motifli paspaslar, yıldız paspaslar, kalp paspaslar, basketbol şeklinde paspaslar daha önce ördüğümüz modeller arasında. Örgü paspas modeli yapımı için daha önce farklı örgülerde beğendiğimiz örnekleri de kullanabiliriz. Mesela bir şalda gördüğümüz örnekten, motiften farklı bir ip ile paspas örebiliriz. Örneğin şişle örülmüş bir yeleğin modelini paspasa uyarlayabiliriz.

Örgü Halı Modelleri Yapılışı

Gri – krem rengi penye iple örülmüş 10 – 12 mm tığ kullanarak yapılmış bir halı. Boyutlarını kullanacağımız alana göre belirleyebiliriz. Motifler birbirine eklendiğinde yeni desen oluşuyor. 2 renk kullanarak örüyoruz paspası. İlk defa örgü örecekler için zor olabilir. İnce iple örmeyi deneyebilir daha sonra kalın iplere geçerek paspaslar örebilirsiniz.

Örgü Halı Modelleri Anlatımlı 3

Motifimiz tek başına yukarıdaki gibi. Birbiri ile eklendiğinde ise aşağıdaki görüntüye sahip olacak. Paspası, battaniyeyi tamamladığınızda güzel kenar oyası modelleri ile sonlandırabiliriz.

Örgü Halı Modelleri Anlatımlı 2

Örgü Halı Modelleri Anlatımlı

Örgü Halı Modelleri Anlatımlı 1

Paspasımızın duruşunu inceledik. Şimdi detayları ile motifimizin anlatımına geçelim. Çok hoş çok güzel bir motif. Örgü halı modelleri anlatımlı örnekte kullanacağımız motifin yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/07/tapete-de-quadrados-enganadores.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler