Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Modeli Yapımı

Yuvarlak tığ örgü halı modellerinden şahane bir örnek. Evinizin isteğiniz bölümünde kullanabileceğiniz bir paspas. Koton ipleri 2 kat yaparak kullanıyoruz. Adım adım örgü paspas modeli yapımı videoda yer alıyor. Benzer bir modelin şemasını da hazırladık. Örgü amerikan servis, örgü runner modelleri olarak da kullanabilirsiniz. İpleri farklı kalınlıklarda seçtiğinizde böylelikle örgünün boyutları da değişecektir. Farklı renklerle örülmüş örnekler de hazırladık. Degrade modelle örülmüş örnek de var. Paspası penye ip örgü modelleri olarak da örebilirsiniz. Paspasın boyutları değişecektir. Makinede de yıkanabilir bir paspas olacak. Tığ işi örgü modellerinden ağır bir örnek. İlk defa örgü örecekler için zor bir model. Örgü paspas için adımları videoda hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.

Koton İple Paspas Nasıl Örülür?

Koton ipi 2 kat yaparak kalın ip elde ediyoruz. Paspasımızı şemadan veya videodan takip ederek örüyoruz. İnce dantel ipleri ile de aynı şekilde örebilirsiniz. Masa örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Ranır olarak. Dantel ipleri ile örülmüş örneklerini de inceleyeceğiz. Şimdi örgü paspas modeli yapımı için şemamızı inceleyelim.

Örgü Paspas Modeli Yapımı 14

Penye ip halı modelleri ve şemalarını inceleyerek sevdiğimiz renklerde harika modeller örebiliriz. Birazdan aynı deseni farklı ip kalınları, farklı ip renkleri ile örülmüş örneklerini göreceğiz. Tabi birde yere serildiğinde, dantel olarak örüldüğünde nasıl durduğunu da görmüş olacağız.

Örgü Paspas Modeli Yapımı 13

Örgü Paspas Modeli Yapımı 2

Örgü Paspas Modeli Yapımı 9

Örgü Paspas Modeli Yapımı 15

Örgü Paspas Modeli Yapımı 12

Örgü Paspas Modeli Yapımı

Örgü Paspas Modeli Yapımı 1

Örgü Paspas Modeli Yapımı 3

Örgü Paspas Modeli Yapımı 7

Örgü Paspas Modeli Yapımı 6

Örgü Paspas Modeli Yapımı 5

Örgü Paspas Modeli Yapımı 11

Örgü Paspas Modeli Yapımı 10

2 kat koton iple örüldüğünde paspasın boyutları 91 cm civarında olmuş. Tabi bu ölçüler kullanılan her ipe göre tığ ölçüsüne göre değişiklik gösterecektir. Şimdi detayları ile paspasımızın yapılışını izleyelim.

 

Kaynak : https://xn—-7sbbgbqdoegn8bhyq4u.xn--p1ai/fakturnaya-salfetka-kruchkom/

https://www.livemaster.ru/item/36784036-dlya-doma-i-interera-kover-ruchnoj-raboty

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler