Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Paspas Yapımı

Çiçek motifli paspas yapımı örneklerine yeni bir model daha ekliyoruz. Yapılışını şemalı olarak hazırladığımız bir model. Çiçekli paspas yapımı için evde kalan ipleri değerlendirmek iyi fikir olacaktır. Çiçekli paspas örneklerine birçok model anlatımında bulunduk. Ana sayfadan penye ip paspas bölümünden hepsine ulaşabilirsiniz. Mesela penye ipten çiçekli paspas yapımı süper bir örnek. Ve çok örülen bir model. El örgü halı modelleri tamamen çiçek motiflerinden oluşan bir paspas. Paspas modelleri için yeni örnekler arıyorsanız bu modeli de örebilirsiniz. Çocuk odaları, bebek odaları içinde çok güzel olur.

Çiçekli Paspas Nasıl Örülür?

Akrilik ipler veya elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Çok sevimli bir halı. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Çiçekli paspas yapımı çok beğeneceğiniz ve hemen örmek isteyeceğiniz bir örnek. Yatak odaları içinde kullanabilirsiniz. Pembe, sarı, yeşil ve mavi renklerle ördüğümüz bir paspas. Ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde 200 gr sarı iplik, 400 er gram yeşil, pembe ve mavi iplik kullanılmış. Ve 4 mm tığ ile örülmüş. Benzer çiçekleri daha önce farklı şemalarda görmüş olabilirsiniz. Şimdi çiçekli paspas yapımı için kullanacağımız şemayı inceleyelim.

Çiçekli Paspas Yapımı 4

Çiçekli paspas yapımında kullandığımız şemada + lar sık iğne, 0 ler zincir, uzun çizgiler ise trabzan anlamına geliyor. Fıstıklı bir model. Tüm trabzanları örüp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Ve fıstıklarımız, popcorn örgü modellerimiz oluşuyor. Kenar oyası için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Çiçekli Paspas Yapımı 3

Kolay ve şık duran bir paspas. Motiflerin tamamen eklenmiş hali aşağıdaki gibi olacak.

Çiçekli Paspas Yapımı

Paspasımız ise bittiğinde çok şık görünecek. İşte paspasımız.

Çiçekli Paspas Yapımı 1

Çiçekli Paspas Yapımı 2

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/kovrik-iz-tsvetochnyih-motivov/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler