Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Çeşitleri

Penye iplerle, kalın koton iplerle örebileceğiniz harika bir paspas modeli hazırlarık. Örgü paspas çeşitleri pembenin tonları ile ördüğümüz bir model. Paspasın yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Trabzanlarla ördüğümüz bir model. Penye ip paspas modellerinde sık iğneler, trabzanlar kullanarak örgülerimize şekil veriyoruz. Bu güzel modeli tek renk örebileceğiniz gibi evde kalan penye iplerinizi değerlendirmek için renk renk de örebilirsiniz. Çizgili eski kilim tarzında bir paspas olur. Kumaştan paspas yapılışı hazırlamıştık. Eski kilimleri andıran harika bir görüntüsü vardı. Penye iple paspas modellerine de böyle bir görüntü verebilir ve evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Örgü paspas çeşitlerinin renklerini kendi zevkinize göre, sevdiğiniz renklere göre ayarlayabilirsiniz.

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri

Örgü paspas çeşitlerinde kenar kısmında dilimler kullandığımız güzel bir model. Dilimli modeli daha önce birçok yerde kullanmıştık. Kenar oyasına geçmeden önce paspasın çapını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Artırmaları aynı oranda devam ettirerek istediğiniz boyutlara ulaşana kadar örebilirsiniz.

Penye iplerin kalınlıkları çeşitli oluyor. Bu yüzden iplerinize göre tığlarınızın ölçülerini belirleyebilirsiniz. 10 – 12 mm arası tığlar tercih edebilirsiniz.

Örgü Paspas Çeşitleri 3

Paspasımızın şeması yukarıdaki gibi. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, + lar sık iğne anlamına geliyor. – ise ilmek kaydırma anlamına geliyor. Modeldeki ölçü 1,20 m. Sizler paspasınızın boyutlarını kullanacağınız alana göre belirleyebilirsiniz. Çok kolay ve şık duran bir paspas. Şimdi paspasımızın bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Paspas Çeşitleri 1

Örgü Paspas Çeşitleri 2

Örgü Paspas Çeşitleri

Kaynak : https://susimiu.es/patron-de-alfombra-modelo-flora-con-forma-de-flor-grande/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler