Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Modeli Anlatımlı

Penye ip örgü modellerinden güzel bir tarif hazırladık. Paspas örgü modelleri ve yapılışları. Kırmızı ve kırmızı kırçıllı renklerle örülmüş sepetiyle takım bir paspas. Örgü paspas modelleri ve örgü sepet modelleri örerek banyo dekorasyonumuz için harika bir takım oluşturuyoruz. Tarifini şemalı olarak hazırladık. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden yorum kısmından sorabilirsiniz. Penye ip örgü modellerini paspas modellerinde, sepet modellerinde, örgü puf modellerinde çok kullanıyoruz. Çocuk odası dekorasyonu, banyo dekorasyonu, balkonlar, teraslar gibi birçok yerde kullanacağımız çalışmalar örüyoruz. Bazen penye ipleri duvar süsü modellerinde kullanıyoruz. Bugünse hem paspas öreceğiz hem de sepet öreceğiz. El örgü paspas yapılışı rengiyle modeliyle örülmeye değer bir örnek. Yuvarlak örgü paspas yapımı için detaylara geçelim. İşte detaylarıyla örgü paspas modeli anlatımlı.

Penye İp Paspas Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla sepet ve paspas yapılışı hazırladık. Örgü paspas modelleri için seçtiğiniz renklerde ip kullanıyoruz. Modelde kırmızı ip kullanılmış. İç kısımda ise kırçıllı kırmızı renkli ip kullanıyoruz. İlk olarak şemamızı inceleyelim. İlk olarak paspas şemasıyla başlayalım.

Örgü Paspas Modeli Anlatımlı

Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Trabzanlar, zincirler. Noktalar zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Dilediğimiz turde renk değiştirerek örebiliriz. Yada tek renk olarak da örebiliriz. Paspasın duruşuna bakalım ilk olarak.

Örgü Paspas Modeli Anlatımlı 1

Örgü Paspas Modeli Anlatımlı 3

İkinci olarak ise sepetin yapılışına göz atacağız. İlk olarak şemasını görelim sonrasında nasıl durduğuna bakarız.

Örgü Paspas Modeli Anlatımlı 4

Örgü Paspas Modeli Anlatımlı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/11/tapete-e-cesto-vermelho-e-branco-em.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler