Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Boyutlu Paspas Yapımı

Şimdi güzel bir modelle devam ediyoruz. Yine birçok örgü modelinde kullanacağımız kabartmalı örgü modellerinden. 3 boyutlu paspas yapımı olarak kullanıyoruz. Ama bu modeli lif modellerinde, bardak altlıklarında kullanabilirsiniz. Örgü kırlent modellerinde, amerikan servis modellerinde kullanabilirsiniz. Toka yapımında kullanabilirsiniz. Çok amaçlı örgü modellerinden. Çok güzel paspas modellerini örüp evimizin her köşesinde kullanabiliriz. Banyolarda kullanacağımız paspaslar arasında kalpli örgü paspas yapılışı var. Örgü klozet takımı modelleri olarak örebilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda ise kelebek örgü paspas yapılışı var. Çok şık. Kız çocuklarının odalarına çok yakışacak. Bir diğer model ise K trabzanlı paspas yapılışı. Evinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. Şimdi detaylı anlatımıyla 3 boyutlu paspas yapımına geçelim.

Penye İpten 3 Boyutlu Paspas Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla ve farklı bir desenin anlatımını videodan hazırladık. Yine aynı modelle örülmüş değişik paspas modelleri de hazırladık. 3 boyutlu paspas yapımında kullanılan tekniği öğrendikten sonra dilediğiniz modelde çalışabilirsiniz. Desen desen lifler, çeşit çeşit paspaslar örebilirsiniz. İlk olarak yeni model paspas için hemen şemayı inceleyelim.

3 Boyutlu Paspas Yapımı 9

3 Boyutlu Paspas Yapımı 13

Tığ işi kafesler örüyoruz. İstediğimiz boyutlarda. Sonra üzerine yukarıdaki gibi trabzanlar yaparak şekil veriyoruz. Çiçek desenleri, güller, yaprak desenleri yapabiliriz. Tek renk çalışabiliriz. Yada aşağıdaki modellerde olduğu gibi renkli iplerle desen uygulaması yapabiliriz. İlk olarak paspasımız nasıl görünüyor bir bakalım.

3 Boyutlu Paspas Yapımı 6

3 Boyutlu Paspas Yapımı 7

3 Boyutlu Paspas Yapımı 8

3 Boyutlu Paspas Yapımı 3

Şimdi aynı teknikle örülmüş farklı modelleri inceleyelim.

Son olarak farklı bir modelde videolu olarak nasıl örüldüğünü izleyelim.

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/01/tapete-quadrado-wiggly-flores-de-maio.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler