Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı

Sırada sakallı iple örülmüş en güzel paspas modellerinden bir anlatım var. Kalpli örgü paspas yapılışı. Her renk düzeniyle muhteşem olmuş. Yatak odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda veya banyo dekorasyonunda kullanacağınız harika bir paspas. Nasıl örüldüğünü ise sizlere videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Paspasın orta kısmında sakallı ip kullanıyoruz. Dilerseniz farklı ipler de tercih edebilirsiniz. Modelin birkaç farklı renkle uygulanmış haline de göz atacağız. Beğendiğiniz uygulamaları yada kendi tarzınızı yansıtan modelleri örebilirsiniz. Kalpli örgü paspas yapılışının diğer parçalarını da örerek örgü klozet takımı modellerine de çevirebilirsiniz. Paspas tarifini paylaştıktan sonra diğer parçalarını da kendimiz uyarlayarak takıma çevirerek örebiliriz.

Şimdi sakallı iple ördüğümüz birkaç modele değinelim. Motiflerle paspas örebiliriz. Tığ işi veya şiş örgü motiflerle. En güzel örneğine sakallı ipten paspas yapımından ulaşabilirsiniz. Örgü paspas modelleri sakallı iplerle galeri hazırlamıştık. En güzel örnekleri bir araya getirmiştik. Sakallı ipten yuvarlak paspas nasıl örülür paylaştığımız diğer konular arasında. Daha fazla anlatım için önceki içerikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni model kalpli paspasın anlatımına geçelim.

Kalpli Paspas Nasıl Örülür?

Örgü paspas modellerinde penye ip, koton ip çok kullanıyoruz. Bugün koton ipleri ve sakallı ipleri birleştirerek bir paspas yaptık. Pembe tonlarında iplerle beyaz ipleri kullandık. Sarı tonları, yeşil tonları, hasır renklerle çok güzel paspaslar örebiliriz. Oval kesimli bir paspas. Ölçüleri 70 x 50 cm. 3,5 mm tığ kullanılarak örülmüş. Bu ölçülere uygun ipler kullandığınızda paspasın ölçüleri hemen hemen aynı olacaktır. Evinizin her alanında kullanacağınız, odalarınızda romantik havalar estireceğiniz bir paspas olacak.

Biraz hayal gücüyle yepyeni tasarımlar oluşturabiliriz. Şimdi gelelim kalpli örgü paspas yapılışının farklı renklerde örülmüş örneklerini incelemeye.

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 11

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 12

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 13

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 9

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 4

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 5

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 1

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 2

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 3

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 10

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 6

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 7

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 8

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 14

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı 15

Kalpli Örgü Paspas Yapılışı

 

Sırada paspas nasıl örülür izlemek var. Ben çok beğendim. Sizce nasıl?

 

Kaynak : https://bigtudoartesanato.com.br/tapete-in-love-croche-material-e-video/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler