Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kilim Yapımı

Yeni , güzel ve kolay  penye ipten kilim yapımı hazırladık. Daha önce ördüğünüz penye ipten örgü modellerinden evde kalan ipleri değerlendirmek için de güzel bir proje. Bu örnek ile birçok proje ördük. Battaniyeler, şapkalar, çantalar ördük. Şimdi paspas örüyoruz. Penye ipleri hobi marketlerde, tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Nette satış yapan siteler mevcut. Hiçbir yerde bulamıyorsanız eski tişörtten penye ip yapılışı yapabilirsiniz. Kalan kumaşları değerlendirerek paspaslar , sepetler örebilirsiniz. Penye iplerden çok şık dekoratif penye ip sepet modelleri örebilirsiniz. Anlatımlı birçok örneği mimuu.com da  bulabilirsiniz. Çanta yapımında, amerikan servis yapımında kullanabilirsiniz. Bugün penye ipten paspas yapımı anlatımlı bir örnek hazırlamaya çalışacağız. Penye ip örgü modellerinden kolay model olan penye ipten kilim yapımına başlıyoruz.

Tığ İle Kilim Örme

Az önce de bahsettiğim gibi penye ipten kilim yapımı için kullanacağımız örneği başka yerlerde, başka modellerde çokça kullanmıştık. 1 zincir çek 1 sık iğne yap örneği. Bir sonraki turda zincir üzerine sık iğne yaparak ilerliyorduk. Sık iğneler zincirin üzerine geliyor.

Bu modeli yaparken penye ipten zincir çekerek uzun bir şerit hazırlıyoruz. Sonra bu şeridin etrafını 1 zincir 1 sık iğne şeklinde resimdeki gibi yuvarlak paspas modelleri gibi örüyoruz.

Penye İpten Kilim Yapımı

Paspasın orta kısmını yaptıktan sonra 2. turda zincir şeridi eklemeye başlayabilirsiniz. Çok şık bir model oluyor. Rengarenk.

Penye İpten Kilim Yapımı 1

Penye İpten Kilim Yapımı 2

Penye İpten Kilim Yapımı 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/08/tapete-trapilho-sobre-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler