Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Paspas Yapımı Anlatımlı

Penye ip örgü modellerine devam ediyoruz. Süper bir model bulduk. Yapılışı çok kolay ama duruşu muhteşem. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Penye ipleri hazır olarak alabileceğiniz gibi evde eski tişörtten penye ip yapımı yapabilirsiniz. Daha önce nasıl yapıldığını sizlere Türkçe videolu olarak hazırlamıştık. Yaptığınız penye iplerden çok güzel penye ip paspas modelleri, penye ip sepet modelleri, penye ip çanta modelleri yapabilirsiniz. Penye ipten amerikan servis modelleri yapabilirsiniz. Bugün örgü yuvarlak paspas yapımından bahsedeceğiz.

Penye İpten Yuvarlak Paspas Nasıl Yapılır?

Çok güzel bir sepet modeli. Nasıl yapıldığını birazdan şemalı olarak göreceğiz. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Banyoda, çocuk odasında, balkon ve teras dekorasyonlarınızda , mutfakta. Nerede isterseniz kullanabilirsiniz. Modelin şemasını vermek istiyorum öncelikle.

Penye İpten Paspas Yapımı Anlatımlı 2

Modele sihirli halka içine 8 sık iğne yaparak başlıyorsunuz. Daha sonra diğer turda her ilmeğe 2 kez batarak 16 sık iğne yapıyorsunuz. 2. turdan itibaren arka ilmeklere batarak örüyoruz. Nasıl yapılacağı ilk resimde (üst resim ) sol alt köşede gösteriliyor. 9. tura kadar artırmaları yaparak ve arka ilmeğe batarak trabzan yapıyoruz. 9. turda aralarda 1 zincir çekerek trabzan yapıyoruz. 13 tura kadar şemadaki gibi örüyoruz. ( 120 ilmek olacak )

Kenar oyası için alt resimdeki şemayı uyguluyoruz. Bir kenar oyası 15 ilmeğe denk geliyor. Daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi, uzun çizgiler ise trabzanı, noktalar ilmek kaydırmayı temsil ediyor. 8 yaprak yapıyoruz.

Şimdi model bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Penye İpten Paspas Yapımı Anlatımlı

Penye İpten Paspas Yapımı Anlatımlı 3

Penye İpten Paspas Yapımı Anlatımlı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/03/tapete-grande-flor-rosa-e-branca-em.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Penye İpten Paspas Yapımı Anlatımlı”
  1. OLGA ESTRADA dedi ki:

    MUY HERMOSOS ESTOS MODELOS. MUCHAS GRACIAS.

    1. Melek dedi ki:

      gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler