Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Örneği Yapılışı

Şiş örgü modellerinden çok güzel bir model yapılışı hazırladık. Örgü örneği yapılışı. Şiş ile ördüğümüz modeli birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Erkek örgü modellerinde örgü kazak modellerinde, örgü şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Soğuk havalarda sıcak tutacak birçok örgü modelinde kullanabiliriz. Örgü hırka modellerinde, örgü boyunluk modellerinde şahane durur. Şiş örgü yelek modelleri anlatımlı olarak hazırlanan birçok tarif var. Uyarlayarak ve yeni model uygulaması yaparak birçok şiş örgü örnekleri örgü modellerinde örebiliriz. Örgü örneği yapılışı şemalı ve videolu olarak hazırladık. Kolaylıkla yapacağımız bildiğimiz tekniklerden oluşan örgü modeli olur kendileri. Kolay şiş örgü modelleri anlatımlı örneği birçok tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Şişle kaymalı model yapılışı videolu anlatımlı model yine birçok modelde kullanacağınız örneklerden. Şimdi yeni modelden, nasıl örüldüğünden bahsedelim.

Şiş Örgü Modelleri Yapılışı Anlatımlı

Model 10 sıra tekrarından oluşuyor. 13 ve katları olarak ilmekleri ayarlıyoruz. Ayrıca +2 kenar ilmeği ekleyerek ilmek sayılarımızı ayarlıyoruz. İlk olarak örgü örneği yapılışı için şemamıza bir göz atalım.

Örgü Örneği Yapılışı 2

Düz örgü, ters örgü ile örneği çıkartıyoruz. Mesela bu modelden erkek bebekleri için çok hoş hırkalar örebiliriz. Sadece kol kısmında orta kısmında desen uygulaması yapabiliriz. Örgü süveter modelleri, örgü yelek modellerinde kullanabiliriz. Şimdi modelimiz bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Örneği Yapılışı 1

Örgü Örneği Yapılışı

Örgü Örneği Yapılışı 3

Son olarak ise modelin baştan sona anlatımını videolu olarak izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/knittedideas/klassnyi-obemnyi-uzor-spicami-5f6c3cf218abb331606e06e3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler