Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sepet Peçetelik Nasıl Örülür?

Kağıt ip, hasır ip, rafya ip kullanarak ördüğümüz harika bir model var sırada. Örgü sepet modellerinin peçetelik haline dönüştüğünü göreceğiz. Masalarda, banyolarda, mutfaklarda rahatlıkla kullanacağımız modellerden. Sepet peçetelik nasıl örülür adım adım birlikte izleyecek hemen örmeye başlayacağız. Tuvalet kağıdı rulolarını, havlu kağıt rulolarını sepet içinde kullanabilirsiniz. Tabi sepetin boyutlarını da ona göre ayarlamak lazım. Rafya iple örülen sepet peçetelik modelini çok beğeneceksiniz. Örgü peçetelik yapımı anlatımlı modele geçmeden daha önce ördüğümüz birkaç modelin tarifinden bahsedelim. Pasta şeklinde örgü peçetelik yapılışı çok beğenilen kullanışlı tariflerden. Sizde pastalarınızı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Örgü peçetelik için lif iplerini, pamuklu ipleri, çeşitli ipleri kullanabilirsiniz. Lif ipinden peçetelik yapımı hoşunuza gidecek kolay modellerden. Birkaç modelden bahsettikten sonra yeni modelin yapılışına geçelim. Keyifle sepet peçetelik nasıl örülür izleyelim.

Rafya İple Peçetelik Yapılışı

Üst kısımdan başlayarak alta doğru ördüğümüz amigurumi yada penye ip sepet modellerinde olduğu gibi ördüğümüz tekniklerden. Sık iğne ile sepeti örüyoruz. Örgünün üst kısmında peçetenin geçeceği boşluğu bırakarak örüyoruz.

Sepet Peçetelik Nasıl Örülür?

Rafya ip dışında kağıt ip ve hasır iple de örüldüğünde çok güzel durur. Ribbon ipler, penye ipler kullanabilirsiniz. Sepet peçetelik nasıl örülür detaylarıyla videoda. Videodan takip edip farlı birçok ip çeşidiyle örebiliriz. Pamuklu iplerle örüp üzerini makromeyle, deniz kabuklarıyla, tahta boncuklarla süsleyebiliriz. Evet son olarak peçetenin nasıl örüldüğünü izleyelim.

Kağıt İp ile Sepet Peçetelik

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler