Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Peçetelik Yapımı Anlatımlı

Yine güzel bir tığ işi örgü modeli. Sizlere çok iyi bildiğimiz bir örgü modeli ile örülmüş örgü kare peçetelik yapımı hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir fikir. 2 model paylaşımı yapacağız. Siz beğendiğiniz modeli örebilirsiniz. 1 modelin yapılışı var hem şemalı hem de videolu anlatımlı olarak diğeri ise hanım dilendi bey beğendi motifi ile örülmüş. Peçetelerinizin boyutlarına göre örebilir ve keyifle sofralarınızda kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz motiflerle örgü peçetelik yapımı anlatımlı örneklerini örebilirsiniz. Örmesi çok keyifli olacak. Hem parça, birbirine karışmış iplerden kurtulacağız hem de şık bir peçeteliğimiz olacak. Örgü peçetelik yapımı için daha önce paylaştığımız tavuk modelini de örebilirsiniz. Çok sevimli bir örnekti. Pasta şeklinde örgü peçetelik yapılışı beğeneceğiniz modellerin arasında yer alıyor. İstediğiniz tarzda kapkeklerle peçetelikler örebilirsiniz. Örgü peçetelik için lif iplerini de kullanabilirsiniz. Lif modellerinde kullandığınız desenlerle şık örgü peçetelik modelleri örebilirsiniz.

Örgü Peçetelik Nasıl Örülür?

Pamuklu iplerle örülmüş 2 güzel örnek. Akrilik ipler, yünlü ipler, elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Örgü peçetelik yapımı anlatımlı model için 3 trabzanlı örneği kullanıyoruz. Hepimizin bildiği bir örnek. Hemen şemasını vereceğim. Altta da yapılışını bulacaksınız.

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 9

Peçetelik için 34 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip 3. zincire aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 3. zincire 3 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 3. zincire 3 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Hemen az önceki zincire 3 trabzan yapmıştık. Yanına 3 trabzan yaparak köşe oluşturuyoruz. Tekrar 1 zincir çekip 3. trabzana aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz. 3. zincire köşe yapıyoruz.

Şöyle özetlersek 4 köşemiz olacak. 2 köşe arasında 1 tane 3 lü grup olacak. Diğer 2 köşe arasında 2 tane olacak. Dikdörtgen gibi yapıyoruz. Karşılıklı gelecek bunlar. 6 tur bu şekilde köşe yaparak örüyoruz. Daha sonra köşe yapmadan ilerliyoruz. Peçeteliği peçete kutusunun üzerine kılıf gibi geçiriyoruz.

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 6

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 8

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 5

Örgü Peçetelik Yapımı Anlatımlı 1

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 7

Örgü Peçetelik Yapımı Anlatımlı

Şimdi örgü peçetelik yapımı anlatımlı modelin videolu yapılışına geçelim.

Şimdi 2. modeli göstermek istiyorum sizlere. Motifin yapılışını daha önce birçok kez gösterdik. Motifleri birbirine ekleyerek yapıyoruz.

Örgü Kare Peçetelik Yapımı

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 3

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 4

Örgü Kare Peçetelik Yapımı 1

Kaynak : https://cosythings.introvertful.com/how-to-crochet-a-half-tissue-box-cover/

https://minne.com/items/418693

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler