Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Peçetelik Yapımı

Tavuk desenli örgü peçetelik yapımı hazırladık. Videolu anlatımlı güzel bir model. Çok sevimli. Örgü peçetelik modelleri dekoratif modeli amigurumi teknikleri ile yapıyoruz. Mutfak dekorasyonunda, sofra düzeninde çok güzel duracak. Kolay peçetelik tariflerinden sonra amigurumi peçetelik ile devam ediyoruz. Yeni modelin yapılışına geçmeden önce daha önce yaptığımız modellerin tariflerinden bahsedelim. Örgü peçetelik çok güzel bir çalışma. Lif ipinden yapılmış, çiçeklerle süslenmiş bir model. Lif ipinden peçetelik yapımını sizde istediğiniz desenlerde süsleyebilirsiniz. Plastik kanvaslarla da çok güzel peçetelikler yapabilirsiniz. Hazır bir peçeteliğin üzerini örgü ile kaplayabilirsiniz. Pasta şeklinde örgü peçetelik yapılışı böyle bir model. Örgü peçetelik yapımı sevimli bir tavuk modelinden oluşuyor. Yavrularını üzerinde taşıyor. Hadi yapılışına geçelim.

Örgü Peçetelik Nasıl Örülür?

Örgü peçetelik yapımının sayıları da yine resimler arasında yer alacak. Videolu tarifi de. Elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Yavruları ile çok sevimli bir tavuk. 3 mm bir tığ kullanılmış. Bu ölçülere uyan pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Sizin ellerinizden çıkan tüm örgü modelleri çok güzel olacaktır. Peçetelik diyoruz ama sizler örgü kapı stoperi larak da kullanabilirsiniz. İçine ağır bir nesne koyabilirsiniz. Amigurumi oyuncak modelleri olarak da örebilirsiniz.

Önce örgü peçeteliğin ölçülerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu ölçüler kullanacağınız ipin kalınlığına göre değişecektir.

Örgü Peçetelik Yapımı 2

Peçeteliğin şimdide sayılarını inceleyelim. Bu kısmı biraz anlamak zor olabilir. Dil Türkçe değil. Sayılardan yola çıkarak örebilirsiniz. Videoda size bu konuda yardımcı olacaktır. Amigurumi biliyorsanız zorlanmadan yapabilirsiniz.

Örgü Peçetelik Yapımı 9

Örgü Peçetelik Yapımı 10

Örgü Peçetelik Yapımı 7

Örgü Peçetelik Yapımı 6

Örgü Peçetelik Yapımı 13

Örgü Peçetelik Yapımı 12

Örgü Peçetelik Yapımı 14

Örgü Peçetelik Yapımı 11

Şimdi tavuğun, örgü peçeteliğin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Peçetelik Yapımı 19

Örgü Peçetelik Yapımı 18

Örgü Peçetelik Yapımı 17

Örgü Peçetelik Yapımı 16

Örgü Peçetelik Yapımı 15

Örgü Peçetelik Yapımı 8

Örgü Peçetelik Yapımı 5

Örgü Peçetelik Yapımı 4

Örgü Peçetelik Yapımı 3

Örgü Peçetelik Yapımı 1

Örgü Peçetelik Yapımı

Sıra geldi bu sevimli tavuktan örgü peçeteliğin yapılışını videolu izlemeye.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler