Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Kar Küresi Tarifi

Büyüleyici güzellikte kar küresi yapılışı hazırladık. 2 farklı model 2 sevimli kar küresi. Bu sevimli kar küresi sevdiklerinize, arkadaşlarınıza hediyelik fikirler olarak da düşünebileceğiniz modellerden. Bebek odası dekorasyonu, çocuk odası dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Eğer hobi odalarınız varsa amigurumileri aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Cam kavanozdan kar küresi, susuz kar küresi gibi farklı modellerin yapılışına da göz atmıştık. Bugün ise örgü oyuncak modellerinden kar küresi örüyoruz. Kar küresi modelleri için çeşitli aksesuarlar, dekoratif düğmeler kullanıyoruz. Yıldız pullar, simli evalar, kardan adamlar, kar taneleri, geyik figürleri ile çok güzel örgü kar küreleri yapabilirsiniz.

Amigurumi Kar Küresi Tarifi 22

Bu paragrafta daha önce yaptığımız kar kürelerinden bahsedeceğiz. Çok beğeneceğimiz tatil günlerinde, ders aralarında çocuklarımızla birlikte yapacağımız modellerden bahsedeceğiz. Detaylarıyla kar küresi nasıl yapılır bahsetmiştik. Mesela çocuklarınızın oynamadığı dekoratif oyuncak modellerini de kar küresi yapımında kullanabilirsiniz. Geyikler, kardan adamlar, mini arabalar kar küreleri için biçilmiş kaftan. Çok kullanılan aksesuarlardan. Kar kürelerinin içine sevdiğiniz fotoğrafları yerleştirebilirsiniz. Tıpkı fotoğraflı kar küresi yapımında olduğu gibi. Örgü kar küresi yapımı paylaşmıştık. Örgü aplike modelleri olarak kullanacağınız modellerden. Mesela düz bir şapka veya yelek örüp üzerine dikebilirsiniz. Kutu kaplama modellerinde süsleme aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Kendinize çanta dikip aplikeyi süsleme olarak kullanabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltmak mümkün. Şimdi yeni model amigurumi kar küresi tarifini öğrenme zamanı.

Amigurumi Kar Küresi Yapılışı

Mavi, beyaz, kırmızı renkleri kullanarak ve dekoratif düğmeleri kullanarak çok güzel bir kar küresi örüyoruz. Kar küresinin baştan sona yapılışını kaynak linklerinden bulabilirsiniz. Dekoratif düğmeleri bulamazsak eğer örgü aplikle modelleri, kanaviçe etamin örnekleri, el nakışları, keçelerle de kar temalı süslemeleri yapabilirsiniz.

Kar küresi yaklaşık 13 cm boyutlarında. Tabi kullanacağımız ipe ve tığ ölçüsüne hatta el örgümüze göre bile ölçüler değişecektir. Kar küresini örmek için ileri seviye örgü bilmeye gerek yok. Sık iğne yapmayı biliyorsanız rahatça örebilirsiniz.

2.2 mm tığ ve ipliğimizi hazırlayıp kar küresini örmeye başlıyoruz.

Kar Küresi

Sh: Sihirli halka

X: sık iğne

V: arttırma

e: azaltma

Mavi iple başlıyoruz.

1: sihirli halka içine 6X

2: her ilmeğe v = 12x

3: (1X, 1V) *6 =18x

4: (2X, 1V) *6 =24x

5: (3X, 1V) *6 =30x

6: (4X, 1V) *6 = 36x

7: (5X, 1V) *6 = 42x

8: (6X, 1V) *6 = 48x

9-17: 48x

Beyaz ipe geçiyoruz.

18: 48x

19 : (6X, 1e)*6 = 42X

20:  (5X, 1e)*6 =36X

21:  (4X, 1e)*6 =30X

22:  (3X, 1e)*6 =24X

23:  (2X, 1e)*6 =18X

Elyaf ile sıkıca dolduralım. Kırmızı renkle devam edelim.

24: Her ilmeğe 2x = 36x

25: (5X, 1V) *6 = 42x

26-28: 42x

Kar Küresi Alt Kısım

Kırmızı ile başlıyoruz.

1: sihirli halka içine 6X

2: her ilmeğe v = 12x

3: (1X, 1V) *6 =18x

4: (2X, 1V) *6 =24x

5: (3X, 1V) *6 =30x

6: (4X, 1V) *6 = 36x

7: (5X, 1V) *6 = 42x

Tabandan biraz küçük karton keselim. Tabanın içine yerleştirelim. İki parçayı birbirine dikerek bitirelim. Artık kar kürelerimizi dilediğimiz gibi süsleyebiliriz.

Kaynak : https://littleloveeveryday.com/crochet-snow-globe-ornament/

https://www.goldenlucycrafts.com/snowglobe-crochet-pattern/

https://www.ravelry.com/patterns/library/snow-globe-8w

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler