Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kar Küresi Yapımı

Cam kavanozları geri dönüşüm olarak kullanıp kar küreleri yapmıştık. Kar küresi nasıl yapılır önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Örgü severler için şimdi örgü kar küresi yapımı tarifi hazırladık. Örgü süslemeler olarak kullanabilirsiniz. Bebek örgü modelleri üzerinde, bebek battaniyesi üzerinde kullanabilirsiniz. Duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Çok güzel bir çalışma. Dekoratif düğmelerle süslediğimiz bir kar küresi modelleri. Yeni yıl içinde çok güzel bir fikir. Yeni yıl için veya farklı süslemeleriniz için çam ağacı yapmak isterseniz önceki tariflerimiz arasında evde masa üstü yılbaşı ağacı yapımı tarifini inceleyip yapabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz çok güzel bir etkinlik. Hobi dünyasına ait daha birçok paylaşımımız var. Hepsine mimuu.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Örgü Kar Küresi Nasıl Yapılır?

Örgü kar küresi yapımı için evde olan iplerinizi kullanabilirsiniz. Mavi, beyaz, kırmızı renklerde ipe ihtiyacımız olacak. Ve tabi kullanacağımız ipe göre tığ. Düğmeleri dikmek için iğne. Dekoratif düğmeleri unutmayalım. Tuhafiyelerde, büyük hobi marketlerde bulabilirsiniz. Nette de satış yapan siteler mevcut. Örgü kar küresine sihirli halka yaparak başlıyoruz.

Sihirli halkanın içine 10 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 20 sık iğne yapalım. Ve 1 ör 1 artır ile devam edelim. Daha sonra 4 ör 1 artır olarak örüyoruz. Beyaz renkli ipe geçiyoruz ve aynı sayıda artırma ve eksiltme yapmadan örüyoruz. Kırmızı renk iple kürenin alt kısmından ipi sabitleyip 7 sık iğne yapıyoruz. Dönüp başta ve sonda artırma yapıyoruz. 9 sık iğne oluyor. Yine aynı şeklide dönüp yine başta ve sonda artırma yapıp aralarda tek sık iğne örüyoruz. Ve bitiriyoruz. Küremiz hazır. Artık üzerine istediğimiz düğmeleri dikebiliriz.

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2018/12/crochet-snowglobe-ornaments.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler