Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır?

Amigurumi bebek tarifi yaparken parmakları nasıl yapacağınıza dair farklı bir teknik uygulaması göstereceğim. Amigurumi oyuncak modelleri yaparken ben parmakları tek tek örüp daha sonra birleştirerek yapıyorum. Ama şimdi elin üzerine örülen güzel bir teknik paylaşacağım. Tek tek birleştirme işleminden daha kolay gibi. Amigurumi bebek yapılışında bu tekniği kullanabilirsiniz. Amigurumi doll modellerinde zorlanmadan yapabilirsiniz. Amigurumi nasıl yapılır daha önce sizlere bir yazı hazırlamıştık. En kısa zamanda bir video çekmeyi düşünüyorum. Tüm tekniklerini anlatan güzel bir video. Başlamayı düşünenler , örerken zorlananlar için.

Amigurumi Parmak Yapılışı

Sizlere teknik olarak amigurumi parmak birleştirmeyi göstereceğiz. Resimli olarak. Sayıları ördüğünüz ölçülere göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Eli yaparken sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 sık iğne yaparak 12 sık iğne yapıyoruz. 3 tur 12 sık iğne olarak örüyoruz. Bu turda eşit aralıkla eksiltme yapıp 10 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra 4 sıra 10 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar artırma yapıyoruz. Sayımızı 15 sık iğneye çıkartıyoruz. Tekrar artırma yapıp 18 sık iğneye çıkıyoruz. 1 sıra 18 sık iğne olarak ördükten sonra parmakları yapmaya başlıyoruz.

Parmakların yapılışını sizlere önce resimli olarak vereceğim. Koldan başlayıp parmaklara doğru iniyoruz. Video ile tarifi destekledik. Yeni başlayanlar için ve severek amigurumi örenler için güzel bir teknik.

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır?

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 3

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 5

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 1

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 7

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 2

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 6

Amigurumi Parmak Nasıl Yapılır? 4

Amigurumi Parmak Yapılışı Video

https://www.youtube.com/watch?v=JALEPBcJ87E

https://www.youtube.com/watch?v=RGXbIgRLBz8

 

Kaynak : http://www.amigurumitogo.com/2014/02/crochet-doll-fingers-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler