Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Dolgu Oyuncak

Motifli örgü modelleri ile örgü dolgu oyuncak yapıyoruz. İçine ses çıkartan eşyalar koyabilirsiniz. Amigurumi oyuncak modellerinden farklı olarak motifli örgülerde örgü dolgu oyuncak örüyoruz. Beğendiğiniz tığ işi motif örnekleri ile bu örgüleri örebilirsiniz. Altıgen motiflerle örgü top örüyoruz. Renk renk çocukların dikkatini çekecek harika toplar. Motifli örgü top nasıl yapılır önceki yazılarda bulabilirsiniz. Buna benzer bir oyuncağı plastik kanvas üzerine işleyerek yapmıştık. Harfler, rakamlar, sevdiği sevimli hayvan figürleri işleyebilirsiniz. Okul öncesi etkinlikleri olarak çocuklarınızın öğrenmesini istediği renkleri işleyebilirsiniz. Örgü modelleri ile oyuncaklar örebilirsiniz. Şimdi örgü dolgu oyuncak tarifine geçelim.

Amigurumi Aktivite Topu

Beğendiğimiz motiflerle çok güzel bir oyuncak örüyoruz. İçine sünger yerleştirdik. Dilerseniz elyaf da koyabilirsiniz. İstediğiniz renk düzeni ile örü dolgu oyuncak örebilirsiniz. Artık iplerinizi değerlendirmek için bu güzel oyuncağı örebilirsiniz. Amigurumi malzemelerinden çırgıraklar yerleştirebilirsiniz. Bir plastik oyuncak kutusunun içine boncuklar yerleştirerek oyuncağın içine yerleştirebilirsiniz.

Örgü dolgu oyuncakta kullandığımız motifin şemasını inceleyelim. Bu şema ile daha önce bebek battaniyesi, hırka modelleri örmüştük.

Örgü Dolgu Oyuncak

Sihirli halka ile motifimize başlıyoruz. Ve 3 zincir çekip yanından devam ederek 15 trabzan yapıyoruz. Ve aşağıdaki resimlerle motifin adımlarını takip ediyoruz.

Örgü Dolgu Oyuncak 5

Örgü Dolgu Oyuncak 6

Örgü Dolgu Oyuncak 7

Örgü Dolgu Oyuncak 8

Örgü Dolgu Oyuncak 9

Örgü Dolgu Oyuncak 10

Örgü Dolgu Oyuncak 11

Örgü Dolgu Oyuncak 12

Örgü Dolgu Oyuncak 13

Örgü Dolgu Oyuncak 14

Örgü Dolgu Oyuncak 15

Örgü Dolgu Oyuncak 16

Örgü Dolgu Oyuncak 17

6 tane motif örüyoruz bu şekilde. Ve motiflerin arkasına keçe dikiyoruz.

Örgü Dolgu Oyuncak 18

Örgü Dolgu Oyuncak 19

Küp şekli vererek motifleri dikmeye başlayalım.

Örgü Dolgu Oyuncak 20

Örgü Dolgu Oyuncak 21

Örgü Dolgu Oyuncak 22

Örgü Dolgu Oyuncak 23

Ve içine ister sünger, ister elyaf yerleştirebilirsiniz. Çıngırak, vikvik yerleştirerek çocukların daha çok dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.

Örgü Dolgu Oyuncak 24

Örgü Dolgu Oyuncak 3

Örgü Dolgu Oyuncak 2

Örgü Dolgu Oyuncak 1

Kaynak : http://blog.beadsandbasics.com/haakpatroon-speelblok-granny-square/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler