Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bez Bebek Yüz Çizimi Yapılışı

Diktiğiniz bez bebeklerinize nasıl yüz yapacağınızı, boyayacağınızı düşünüyorsanız hemen bu yazıyı okumalısınız. Bez bebek yapımı, oyuncak bebeklere saç nasıl yapılır, bez bebek yüz çizimi boyama gibi konulara değinmiştik daha önce. Şimdi diktiğimiz bir bebeğe göz, kaş, burun nasıl çizeriz. Yerleştirmelerini nasıl yaparız onu göreceğiz. Sonrasında ise geriye boyamak kalıyor. Bez bebek göz çizimini, burun ve dudak çizimini bu teknikle daha kolay yapacaksınız. İlk defe dikecekler için güzel bir çalışma. Birçok defa dikmiş olanlar belki el alışkanlığı ile hemen çizime başlayıp boyamaya geçebilirler. Bende bir bez bebek dikmek istiyorum. Kızım için.Biraz yüz boyamadan çekiniyordum acaba yapabilirmiyim diye. Ama bu teknikle işim daha kolay olacak. Bez bebeklerden satış yapan birçok takipçimiz var. Bez bebekleri için kıyafet, ayakkabı modellerinden de birkaç örnek göstermiştik. Sizde diktiğiniz bez bebeklerin kıyafetlerini o modellerden dikebilirsiniz.

Bez Bebek Yüzü Nasıl Yapılır?

Bez bebeklerin düzgün dikimi kadar yüz çizimi de çok önemli. Oranlar düzgün ve smetrik olmalı. Bez bebek yüz çizimi yapılışı çok zor bir çalışma değil. 2 saat gibi bir zamanda bu çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Belki ilk defa çizecek olan arkadaşlarımız zorlanabilirler biraz. Boyamak için kuru pastel boyalar, akrilik boyalar kullanabilirsiniz. Fırçaya, kaleme, toplu iğne ve ipe ihtiyacımız olacak. İlk kez yaptıktan sonra kim bilir arkası gelir ve satışa başlarsınız. El emeğinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu işi yapmak istiyorsanız sabırlı olun. İlk defe yapacaklar için bir kerede mükemmel olmak çok zor olabilir. Direk bebeğin üzerinde boyamak yerine aynı kumaşın parça kalanları ile boyama yapabilir alıştırmalar yapabilirsiniz.

Şimdi adım adım bebeğin yüzü nasıl oluşturuluyor görelim.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1752427-risuem-gubki-tekstilnoj-kukle

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Bez Bebek Yüz Çizimi Yapılışı”
  1. Hatice dedi ki:

    Ben bu bebeklerden örmeyi çok istiyorum fakat nasıl bir ip kullanacağımı ve nasıl öreceğimi bilmiyorum Videolar atabilirmişsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler