Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bez Bebek Yüz Çizimi

Bez bebek yapımı ile ilgilenenler için bez bebek yüz çizimi boyamadan bahsedeceğiz. Amigurumi oyuncak modellerinde olduğu gibi bez bebek modellerinde de yüz yapmak çok önemli. Böyle bir yüz boyama ilk defa yapacaklar için biraz zor olabilir. Hiç fırça kullanmamış olanlar için zor olabilir. Benim pek resim kabiliyetim yok. Ama bez bebek modellerini çok beğeniyorum. Kızım için yapmayı düşünüyorum. Ama yüz boyama kısmına gelince biraz takılıyorum. Bu denli güzel yüzler boyamam gibi geliyor. Önce biraz başka kumaşlar üzerinde deneme yapmam lazım sanırım. Daha sonra asıl bebek üzerinde boyama işlemi yapmalıyım. Bez bebek yüz çizimi şablonları internette vardır muhtemelen. Beğendiğiniz şablonları kullanabilir. Sonra akrilik boyalar ile , kumaş boyaları ile istediğiniz renklerde boyama yapabilirsiniz. Bez bebeklerinizin üzerine isterseniz nakış ile iğne iplik ile işleyerek de yüz yapabilirsiniz. Bu şekilde nakışlı kumaş oyuncaklara yüz yapılışından adım adım resimli olarak bahsetmiştik. Daha basit şekilde boyama olsun diyorsanız bez bebek göz yapımından bahsetmiştik. Daha kolay daha basit bir teknikle boyama yapmıştık. Bez bebek yüz çizimi adımlarına geçebiliriz.

Bez Bebek Yüz Çizimi Boyama Nasıl Yapılır?

Önce malzeme listesi ile başlayalım. Daha sonra adım adım nasıl yapıldığını görebiliriz.

Bez Bebek Yapımında Kullanılan Malzemeler

  • 2V yumuşaklıkta kurşun kalem
  • Yumuşak bir silgi
  • Pembe ve sağlam tonlarda pastel boya
  • Pembe tonlarında kuru boyalar
  • Akrilik boyalar
  • Sabitlemek için saç spreyi, kaliteli oje
  • Doğal ve sentetik fırçalar

Bez Bebek Yüz Çizimi 12

Malzemeler hazırsa başlıyoruz. Önce kumaş üzerine kurşun kalem ile yüz hatlarını çizerek belirliyoruz. Ve adım adım boyamaya başlıyoruz.

Ve saçları da ekledik mi tamamdır.

Bez Bebek Yüz Çizimi 1

Bez Bebek Yüz Çizimi 2

Bez Bebek Yüz Çizimi 7

Bez Bebek Yüz Çizimi

Şahane oldular. Şimdi aynı teknikle farklı şekilde boyanmış bir yüz şekli görelim. Videodan takip ederek sizde evde bez bebekleriniz için bu teknikleri uygulayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.livemaster.ru/topic/2326641-kak-narisovat-lichiko-tekstilnoj-kukle?msec=134

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler