Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı

Canlı çiçekleri birçok projede kullanıyoruz. Bugün yine güzel bir kendin yap projesi hazırladık. Hem de canlı çiçeklerden. Sevdiğiniz etrafınızda bulduğunuz canlı çiçeklerle çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Canlı çiçekleri, kuru çiçekleri kristal reçine kullanarak telefon kılıfı, kolye yapımında kullanabilirsiniz. Tablolar yapabilirsiniz. Mesela canlı çiçeklerden çerçeve yapımı benzer teknikle yapılmış bir yöntem. Bu güzel çalışmayı çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Onlarda çok keyif alacaklardır. Çiçek çerçevesi yapımı dışında çiçekleri bezler üzerine aktardığınızda farklı şeylerde yapabilirsiniz. Örneğin dıy canlı çiçekten çanta yapılışı çok beğeneceğiniz kendi yaptığınız çantalardan biri olacak. Hatta bu yöntemle gömlekleri, tişörtleri de süsleyebiliriz diye düşünüyorum. Eğer hazırsanız yeni proje olan canlı çiçekten tablo yapımı aşamalarına geçelim.

Canlı Çiçekten Tablo Nasıl Yapılır?

Kumaş üzerine sevdiğimiz çiçeklerin kopyasını çıkartıyoruz. Hem de basit yöntemlerle. Bu projede güzellik, eğlence, stres atma öğeleri yer alıyor. İşe doğadan çiçek toplayarak başlıyoruz işe. Evde kullanacağımız malzemeler arasında çekiç, kumaş, peçete yer alıyor.

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 10

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 5

Çiçekleri çocuklarımızla birlikte toplayabilir projeyi çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. Herkesin keyif alacağı birlikte vakit geçireceğimiz bir etkinlik olacak. Çiçekler hazır olduktan sonra bez üzerine aşağıda resimde gördüğümüz gibi yerleştiriyor kağıt bantla kumaşa tutturuyoruz.

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 4

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 8

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 2

Üzerine peçete yerleştirip çekiçle dövmeye başlıyoruz.

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 9

Hem peçete üzerine hem kumaş üzerine çiçeklerimizin muhteşem renkleri çıkacak.

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 7

Artık kumaşı dilediğimiz yerde kullanabiliriz. Kalemle eklemeler, süslemeler yapabiliriz. Ama bence doğal haliyle çok güzel.

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 6

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 1

Canlı Çiçekten Tablo Yapımı 3

Kaynak : https://welcometonanas.com/hammered-flower-prints-on-fabric/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler