Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı

Geçtiğimiz günlerde amigurumi tekniği ile ve örgü çiçek modelleri ile örgü gülden bulut yapımı paylaşmıştık. Şimdi örgü bulutun yanına örgü Gökkuşağı bulut yapımı paylaşacağız. Bebek odası dekor ürünleri, örgü kapı süsü modelleri olarak yapıp kullanabileceğiniz çok güzel bir çalışma. Dilerseniz örgü süsleme modellerinde, bebek battaniyesi süsleme modellerinde de kullanabilirsiniz. Bebek odaları için çocuk odaları için kordon örgü modelleri ile tasarımlar da yapabilirsiniz. Şahane modeller, süper çalışmalar var hazırladığımız galeride. Tel ve örgüleri birleştirerek bu çalışmaları yapabilirsiniz. Şimdi de Gökkuşağı renkleri ile örgü Gökkuşağı bulut yapımı paylaşacağız. Diktiğiniz bir tuniğin, elbisenin, örgü elbise, hırka, montların üzerini Gökkuşağı ile süsleyebilirsiniz.

Örgü Gökkuşağı Nasıl Yapılır?

Örgü Gökkuşağı tarifi trabzanlarla yaptığımız bir çalışma. Örgümüze u şeklini vererek Gökkuşağı’nı oluşturuyoruz. Yanına güzel bir bulut ve yağmur damlası da ekliyoruz. Daha önce ördüğümüz güllerden bulut ile birlikte kullanabilirsiniz. Veya Gökkuşağı ve yeni bulut tarifini veya Gökkuşağını tek olarak kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu, akrilik, yünlü, merserize ipler kullanabilirsiniz.

Hemen Gökkuşağımızın şeması ile devam edelim.

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı

Şimdi bulut şemamızı inceleyelim.

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 2

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 3

Şimdi de yağmur damlamızın şemasını görelim.

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 7

Tüm şemalarımızı gördük. Yağmur damlalarından istediğiniz sayılarda örebilirsiniz. Gökkuşağı ve bulut bittiğinde aşağıdaki ölçülerde olacak.

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 5

Gökkuşağı yaklaşık 30 x 40 cm ebatlarında, bulut 22 x 15 cm ebatlarında, yağmur damlalarının uzunluğu ise 13 cm. Birçok yerde kullanabileceğimiz çok güzel bir çalışma.

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 4

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 1

Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı 6

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/raduga-s-oblakami-panno-dlya-detskoy-komnatyi/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Gökkuşağı Bulut Yapımı”
  1. Melek dedi ki:

    Merhaba Duvara asmak için arkasına nasıl birşey koydunuz acaba. Teşekkürler

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. İp ile halka yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler