Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kare Runner Yapımı

Örgü runner modelleri yapabilirsiniz. Masa örtüsü modelleri, örgü paspas modelleri olarak örebilirsiniz. Çok güzel bir model. İnce iplerle örüp örgü bardak altığı olarak kullanabilirsiniz. Penye ip örgü modellerinden sıkça bahsediyoruz. Çok güzel örgü modellerini bulunca sizlerle paylaşmadan edemiyoruz. Bir güzel örgü örneği anlatımı daha hazırladık. İp değişiklikleri yaparak paspas, bardak altlığı, runner gibi modellerde kullanabilirsiniz. Hem bardak altığı olarak hemde runner olarak örülmüş örnekleri görebilirsiniz. Penye ipten küçük paspas yapımını da aynı şekilde birçok farklı modelde kullanabilirsiniz. Penye ipten runner yapılışı için tek renk ipler veya çok renkli, karışık renkli, çizgili olarak örebilirsiniz. Çiçeğin yapraklarını renk renk yapabilirsiniz. Çeşitlendirmek mümkün.

Tığ İşi Runner Yapımı

Penye ipten kare runner yapımını şemalı olarak hazırladık. Şemayı okurken takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Sadece runner olarak değik kapı önü paspası, küçük paspas olarak kullanabilirsiniz. Oldukça güzel bir model.

Penye İpten Kare Runner Yapımı 1

Modelimizin şeması mu şekilde. Renk renk motifler örüp evde kalan ipleri değerlendirmek isteyebilir bebek battaniyesi olarak kullanabilirsiniz. Arkasına astar geçirebilirsiniz. Veya geçirmeden yazlık bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Dantel yatak örtüsü modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor.

Aynı şemayı farklı iplerle ördüğünüzde örgünün boyutlarında farklılık olacaktır. Üstte ince bir iple örüldüğünde nasıl durduğunu gördük. Şimdi kalın penye iple örüldüğünde nasıl durduğunu görelim.

Penye İpten Kare Runner Yapımı 2

Penye İpten Kare Runner Yapımı 3

Penye İpten Kare Runner Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/08/toalhinha-em-lilas-de-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler