Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Örnekleri

Örgü paspas modellerinden kapı önlerinde kullanacağınız harika bir model. Penye ip paspas modellerine yepyeni bir örnek daha ekliyoruz. Kolayca herkesin yapacağı bir model. Örgüye yeni başlayanlar da şemayı takip ederek yapabilirsiniz. Benzer tarzda ördüğümüz paspas modellerinden bahsedelim şimdi. Üçgen veya yarım daire şeklinde ördüğümüz paspaslar. Klozet takımı ördüğünüzde klozetin önünde kullanabilirsiniz. Veya kapı önlerinde kullanabilirsiniz. Dış kapı paspası olarak hazır iplerle örüp kullanabilirsiniz. Tabi kıyabilirseniz. Virüs paspas yapılışı yine üçgen olarak örülen bir örnek. Örgü gökkuşağı paspas yapılışı da yine yarım daire olarak örülen bir örnek. Kapı önleri için harika modeller. Sonsuzluk modeli paspas yapımı da yine yeni modellerimizden. Örgü paspas örnekleri için değişik yepyeni örneklerimiz var. Yeni modellere bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

Örgü Paspas Yapımı

Yarım daire olarak ördüğümüz bir paspas. Simetrisini örerek tam daire olarak da örebilirsiniz. Penye ipler için kalınlık ve inceliğine göre 10 – 12 mm tığlar kullanabilirsiniz.

Örgü Paspas Örnekleri 3

Paspasımızın şeması ile başlayalım.

Örgü Paspas Örnekleri 2

Paspasa 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Ve 3 zincir çekip yanına 6 trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekip dönüyoruz ve yine trabzanın üzerine batarak trabzan yapıyoruz. Arada 1 zincir çekerek trabzanların üzerine batarak trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip dönüyor ve her yuvaya 3 sık iğne yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde ilerliyoruz.

Paspasın ilk 3 turu bu şekilde yapılıyor. Şemada + lar sık iğne, 0 ler zincir, uzun çizgiler trabzan. Paspasın şamadaki turu ördükten sonra aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 1 sıra sık iğne, 1 sıra trabzan örüyoruz. Arada artırma yapmayı unutmuyoruz. Paspası istediğiniz gibi zincir, trabzan, sık iğne teknikleri ile modellendirebilirsiniz.

Örgü Paspas Örnekleri 4

Örgü Paspas Örnekleri 1

Kaynak: http://susimiu.es/patron-de-alfombra-de-ganchillo-xxl-a-la-mitad/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler