Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Virüs Paspas Yapılışı

Daha önce bu şablon ile çok şık bir şal modelleri örmüştük. Ve sizlerle paylaştığımızda yapılışı çok beğenildi ve birçok kişi tarafından örüldü. Evet virüs şal yapımından bahsediyorum. Hemen bildiniz. Şalın tarifine önceki yazılarımızdan videolu virüs şal yapılışından ulaşabilirsiniz. Bugünse aynı şablon ile virüs paspas yapılışı yapıyoruz. Penye ip paspas modellerine yepyeni bir model daha ekliyoruz. Çok güzel bir model. Üçgen şeklinde. Kapı önlerinde kullanabilirsiniz. Bu model ile daha önce ördüğümüz yelek, şal gibi dantel örneklerinden, örgü modellerinden beğendiğimiz ve çok karışık olmayanlardan örgü paspas modelleri de örebiliriz. Bu tarz örgüleri lif modellerinde de yapıyoruz. Yelekte, şalda beğendiğimiz desenleri life de uyarlıyoruz. Sizde beğendiğiniz desenleri diğer örgülerinizde uyarlayabilirsiniz. Daha fazla anlatımlı model için, örgü ve hobi dünyasına ait tüm paylaşımlar için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Penye İpten Virüs Paspas Nasıl Yapılır?

Virüs şaldan geçiş yapıp yeni modelimiz olan virüs paspas yapılışına geçiyoruz. Tarifini sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şal ile aynı şema. Ölçülerini istediğiniz gibi büyüterek ayarlayabilirsiniz. Alışılmadık tarzda üçgen paspas modellerinden. Yuvarlak, kare veya dikdörtgen değil. Kapı eşiği için, banyo çıkışı için veya bir odada mobilya önünde kullanabilirsiniz. Aslında bu tarz bir paspas için her zaman bir yer vardır. Şimdi modelimizin şemasını görelim.

Virüs Paspas Yapılışı

Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, x ler sık iğne, içi dolu noktalar ise ilmek kaydırma. Şimdi paspasımız bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Virüs Paspas Yapılışı 3

Virüs Paspas Yapılışı 2

Virüs Paspas Yapılışı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/05/tapete-triangular-azul-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler