Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Yuvarlak Paspas Yapılışı

Örgü paspas modellerinde yeni bir örnek ekliyoruz. Kare motiflerden yuvarlak paspas örüyoruz. Koton iplerle, akrilik iplerle, elinizde olan iplerle bu güzel paspası örebilir evinizin dilediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Paspasın orta kısmı delik olduğu için gelende yeni yılda ağaç altında kullanılıyor. Ama siz orta kısmı tamamlayarak paspası kullanabilirsiniz. Yada evinizde saksı altında, çiçeklerinizle kullanabilirsiniz. Duvar, kolon varsa onların etrafında kullanabilirsiniz. Yine paspasımızda çok sevdiğimiz bir motifi kullanıyoruz. Hanım dilendi bey beğendi motifi. İsmi çok hoş olmasa da hikayesi güzel bir motif. Hamının elinde ip kalmadığı komşularından yarım ipleri toplayarak ördüğü motifin hikayesinin böyle başlandığı söyleniyor. Komşular arasındaki iyi ilişkilerden, yardımlaşmadan bahseden bir hikayesi var. Kare motifli yuvarlak paspas yapılışında böyle yarım ipleri kullanabilirsiniz.

Örgü severler evlerinde birçok aksesuarda örgü kullanmayı çok seviyor. Paspaslar evimizi renklendiriyor, süslüyor. Renkli paspaslar örüp evimizin her alanında kullanıyoruz. Mesela örgü klozet takımı yapılışı banyolarımızı renklendirecek güzel modellerden. Az sonra paylaşacağımız modeli klozet etrafında da kullanabilirsiniz. Bir kenarı açık ortası delik olduğu için klozetin etrafını tam saracaktır. Yuvarlak motifli örgü paspas yapılışı mutfak, banyo, çocuk odası gibi birçok yerde kullanılabilir. Geometrik örgü kilim yapılışı ise salonlar, yatak odalarında çok tercih ediliyor. Şimdi yine kullanım alanı oldukça fazla olan kare motifli yuvarlak paspas yapılışını inceleyelim.

Kare Motiften Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinin, tığ işi motif modellerinin şahından bir paspas öreceğiz. Papası örmek için 6,5 mm tığ kullanılmış. Evet modelden paspas olarak bahsettik ama aklıma gelmişken hemen söyleyelim örgü şal modelleri olarak da kullanılabilir. Yuvarlak şallar çok hoş duracak sizi soğuktan koruyacaktır.

Kare Motifli Yuvarlak Paspas Yapılışı

Motif şeması olarak yukarıdaki gibi bir plan uygulayacağız. Çok amaçlı paspasımız ise aşağıdaki gibi duracak.

Kare Motifli Yuvarlak Paspas Yapılışı 1

Kare Motifli Yuvarlak Paspas Yapılışı 2

Kare Motifli Yuvarlak Paspas Yapılışı 3

Çok hoş değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Buyurun kare motiften yuvarlak paspas yapılışına.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-granny-tree-skirt/RHC0518-021067M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler