Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Geometrik Örgü Kilim Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden, penye ip örgü modellerinden kilim yapımı hazırladık. Evinizin dilediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Kilimin yapımında penye ipleri kullanıyoruz. Şemasını ve videosunu hazırladık. Bu sayede örmemiz daha kolay olacak. Geometrik örgü kilim yapılışı için evde olan artık ipleri kullanabilirsiniz. Artık ipleri değerlendirme projeleri olarak şahane bir fikir. Evde kilim yapımı için birçok proje hazırladık. Koton ipler, kordon ipler, makrome ipleri, penye ipler kullandık. Bugün penye iple paspas tarifi hazırladık. Tığ işi kilim yapımı için birçok renkte ip kullanabilirsiniz. İki renkli olarak veya çok renkli olarak örebiliriz. Çocuk odası dekorasyonunda kullanacağımız harika bir model var. Lego halı nasıl örülür inceleyelim çocuk odaları için bebek odaları için keyifle örelim. Evet sıra geldi detaylarıyla paspasın örülüşünü incelemeye.

Geometrik Paspas Nasıl Örülür?

Paspasın boyutları 120 x 65 cm ebatlarında. Zincir sayısını ayarlayarak istediğimiz ölçülerde paspasımızı örebiliriz. Evinizde her ortamda her odada kullanabileceğiniz örneklerden. Evinize modern bir hava katacak. Yatak odasında, oturma odasında, banyoda hatta mutfakta bile kullanabiliriz.

Kilimi yapmak için penye tişörtleri ip haline getirebiliriz. Hem kullanmadığımız tişörtleri de değerlendirmiş oluruz. Yada hazır olarak aldığımız penye ipleri kullanabiliriz. İlk olarak geometrik örgü kilim yapılışının şemasına göz atalım.

Geometrik Örgü Kilim Yapılışı 2

Şema yukarıdaki gibi. Sık iğnelerle örüyoruz. İpleri aynı anda yürüterek paspası tamamlıyoruz. Şimdi paspas bittiğinde nasıl duracak ona bakalım.

Geometrik Örgü Kilim Yapılışı

Geometrik Örgü Kilim Yapılışı 1

Son olarak paspasın nasıl örüldüğünü izleyelim.

Kaynak: http://euroroma.com.br/blog/tapete-de-croche-geometrico/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler