Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye Paspas Yapımı

Penye ip örgü modelleri ile sakallı ipleri birleştirdik ve örgü paspas yapımı örnekleri hazırladık. Penye paspas yapımı her boyutta örüp kullanabileceğiniz bir model. Banyo paspası modelleri olarak kullanabilirsiniz. Penye paspas yapımı anlatımlı model için detaylı anlatımı hazırladık. Hem videolu hemde yazılı olarak hazırlayabilirsiniz. Penye ip paspas modellerinden çok güzel örneklerin tarifini hazırladık daha önce. Dantel paspas yapımı son çıkan modellerden. Örgü halı modelleri ve yapılışlarında ayıcıklı, yıldızlı, kare, dikdörtgen, yuvarlak paspas modelleri var. Birazdan paylaşacağımız modeli kare, dikdörtgen olarak örebilirsiniz. İhtiyacınıza göre ölçülerinizi belirleyebilirsiniz. Penye paspas yapımı için malzeme listesi ve detaylı yapılışı ile anlatıma geçelim.

Penye Paspas Yapımı Anlatımlı

Yuvarlak paspas modellerinde de aynı tekniği kullanabilirsiniz. Penye ip ve tüylü sakallı ip kullanıyoruz. 8 numara tığ ile örüyoruz paspası. Penye paspas yapımı için detaylara geçelim.

Penye Paspas Yapımı 3

Penye ipimize 40 zincir çekerek başlıyoruz. 3 zincir çekip üzerine 40 trabzan yapıp devam ediyoruz. Tekrar 3 zincir ve 40 trabzan devam ediyoruz. Bu işlemi 3 defa tekrarlayıp 4.sırada tüylü ip ile penye ipi bağlayıp trabzan yapıyoruz. Bir sıra 5.sırada yine üzerine trabzanlar devam ediyoruz yani bu işlemde 3 sıra 2li trabzan yapıp 4.sırada tüylü iple devam ediyoruz. Bu işlem de penye ipim bitene kadar devam ettim ve 15 sıra yapıyoruz. Tüylü ip ile kenarlarını sık iğneyle yapıp bitiriyoruz. Çok amaçlı çok da kolay kullanacağınız bir model. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

Penye Paspas Yapımı 4

Penye Paspas Yapımı 2

Penye Paspas Yapımı 1

Paspas bittiğinde çok güzel duruyor. Detaylı yapılışını videodan takip ederek örebilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler