Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Güneş Paspas Yapımı

İçinizi ısıtacak penye ipten güneş paspas yapımı hazırladık. Güneşin renklerinde ışıklarını saçan bir paspas. Penye ip örgü modellerinden örgü paspas yapımı ile devam ediyoruz. Yuvarlak paspas modellerine çok güzel bir örnek. Penye ip paspas modellerine en yeni anlatımlı örneklerle hız kesmeden yazılarımıza devam ediyoruz. Penye ip paspas modellerinden iplerini hazırladığım ama bir türlü örmeye fırsat bulamadığım paspası en kısa zamanda örmek istiyorum. Takip edenler bilirler daha önce yıldız paspas örmek istediğimi iplerimi aldığımı söylemiştim. Ama bir türlü fırsat olup ta başlayamadım. Herhalde 2 yıl olmuştur ipleri alalı. Ama geçte olsa öreceğim. Benim gibi yıldız paspas örmek isteyenler penye ip yıldız paspas yapılışından tarife ulaşabilirler. Tığ işi paspas modellerinden en çok örülen örneklerden biri de çiçekli paspas. Penye ipten çiçekli paspas yapımını tüm detayları ile daha önce anlatmıştık. Daha fazla model için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Penye İpten Güneş Paspas Nasıl Yapılır?

Penye ipten güneş paspası yapımı yapmak çok keyifli olacak. Baştan sona şemalı anlatımını vereceğiz. Paspas modellerini video çekmesi çok uzun süreceği için genelde şemalı olarak veriyoruz. Şemada kullanılan sembollerin anlamlarına , detaylarına yer veriyoruz. Şimdi yeni modelimizin şemasına geçelim.

Penye İpten Güneş Paspas Yapımı

Tabandan başlayıp kenar kısmına kadar tüm şema mevcut. Şemada daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Şemayı takip ederek bu güneş paspası rahatlıkla örebilirsiniz. Arka ilmeklere batılarak örülüyor. Siz dilerseniz normal şekilde batarak sık iğneyi yapabilirsiniz. Paspas bittiğinde çok güzel görünüyor. Şimdi şemayı uygulayalım ve penye ipten güneş paspas yapımı bittiğinde nasıl görünüyor bakalım.

Penye İpten Güneş Paspas Yapımı 3

Penye İpten Güneş Paspas Yapımı 2

Penye İpten Güneş Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/12/tapete-sol-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler