Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Paspas Yapımı

Yıldız paspas yapılışı hazırladık. Penye ip paspas modellerinden çok güzel bir örnek. Birkaç turda paspası bitiriyoruz. Penye ip paspas yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Penye ip paspas modellerini örmeyi çok seviyoruz. Bizde bu yüzden en güzel modelleri yapılışları ile birlikte sizlere hazırlıyoruz. Harika modellerin yapılışını önceki yazılardan bulabilirsiniz. Virüs model paspaslar, çeşitli yuvarlak paspaslar, çizgili halılar, paspaslar, yıldız örgü halı yapımı, sonsuzluk modeli paspas yapımı gibi daha adını sayamadağımız birçok model var. Penye ipten paspas modellerimizi inceleyip beğendiğiniz örnekleri yapabilirsiniz. Şimdi yıldız paspasa geçelim.

Penye İp Paspas Modelleri

Penye ip paspas yapımını 4 turda tamamlıyoruz. Ve evimizin istediğimiz köşesinde kullanıyoruz. Yıldız, kar tanesi gibi duran çok hoş bir model. 2 renk penye ip kullanıyoruz. Tur sayısını istediğiniz gibi artırabilirsiniz. İstediğiniz boyutlara gelene kadar artırmalara devam edebilirsiniz. Beyaz ve kırmızı renklerde penye ip ve ipimize uygun tığla paspasımızı örüyoruz.

Penye İp Paspas Yapımı 2

Penye İp Paspas Yapımı

Şemada daire zincir, uzun çizgi trazan anlamına geliyor. Tur başlangıçları ise sayı ile belirtilmiş. Turları daha büyük yıldız paspaslar örmek isterseniz artırabilirsiniz. İlk turu ve son turu kırmızı renk ile aradaki turları beyaz renkle ördük. Farklı renklerle de örebilirsiniz. Her turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Hadi şimdi paspasımızın son haline bakalım. Çok güzel oldular.

Penye İp Paspas Yapımı 1

Penye İp Paspas Yapımı 4

Penye İp Paspas Yapımı 3

Kaynak: https://susimiu.es/tutorial-de-alfombra-de-ganchillo-xxl-navidena-con-forma-de-estrella/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler