Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Örgü Halı Yapımı

Yıldız örgü halı yapımını evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Şemalı tariflerimizden. Çok güzel bir örnek. Görür görmez sizlerle yapılışını paylaşmak istedim. Hobi odalarınızda, banyo dekorasyonunda, çocuk odalarında, salonda ve diğer her köşede kullanabilirsiniz. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Soft renklerde de çok güzel duracaktır. Sıcak renk tonlarında da. Yıldız paspas modellerinden farklı bir örneğimiz de var. Yine çok örülen modellerden. Penye ip yıldız paspas yapılışından bu tarife ulaşabilirsiniz. Bizde model çok. Penye ipten kilim yapımı yapabilirsiniz. Ördüğünüz örgülerden kalan penye ipleri değerlendirerek örgü kilim modelleri yapabilirsiniz. Dikiş dikmeyi seviyor ve birçok parça kumaşlarınız varsa atmayın. Değerlendirin. Sizlere fikir verecek artan kumaştan paspas yapımı tarifimizi inceleyebilirsiniz. Gelelim yeni model anlatımımız yıldız örgü halı yapımına.

Yıldız Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Yıldız örgü halı yapımı yine Türkiye’de ilk defa bizde gördüğünüz modellerden. Tarifini sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şema anlaşılır şekilde net. Bildiğimiz, her zaman kullandığımız tekniklerle örülüyor. Trabzanlar, zincirler, sık iğneler ile. Bu modeli görünce tasarımını çok sevdim. Ve sizlerle paylaşmadan edemedim. Benim gibi örgü delisi iseniz hemen örmek isteyeceksiniz. Karışık ve zor değil. Biraz tığ işi örgü modelleri biliyorsanız örebilirsiniz. Şimdi modelimizin şemasını görelim.

Yıldız Örgü Halı Yapımı

Noklatar zincir, uzun çizgiler trabzan. Yıldız yaprağın bir dilimini görüyorsunuz. Şemayı tekrar ederek 6 yapraklı bir yıldız, çiçek örüyoruz. Penye iplerinizin kalınlığına göre  10 – 12 mm arasında tığlar tercih edebilirsiniz. İşte yıldız örgü halı yapımı bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Yıldız Örgü Halı Yapımı 1

Yıldız Örgü Halı Yapımı 3

Yıldız Örgü Halı Yapımı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/02/tapete-flor-estrela-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler