Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü İpinden Paspas Yapımı

Örgü ipinden paspas yapımı, penye ipten paspas yapımı hazırladık. Çok güzel bir paspas. İki renkli örgü paspas modelleri olarak örüyoruz. Daha önce paspasın ortasında yani başlangıcında bulunan motifi bebek battaniyesi modelinde kullanmıştık. Yıldız motif bebek battaniyesi yapılışı. O güzel motiften ortaya çok güzel bir penye ip paspas modelleri çıkmış. Sizde beğendiğiniz motiflerin etrafına örgüler örerek, trabzanlar, kafesler, sık iğneler örerek paspasa çevirebilirsiniz. Yıldız desenlerini paspaslarda çok kullanıyoruz. Mesela örgü paspas modelleri ve yapılışı az sonra paylaşacağımız paspasın ortasında bulunan motiften oluşuyor. Çok güzel bir model olmuş. Sizde örgü banyo paspası modellerinde kullanabilirsiniz. Penye ip yıldız paspas yapılışı örneğinden daha önce  2 tane örmüştüm. 1 tane daha örmek istiyorum. Diğer 2 si hediye olarak örmüştüm. 1 tane de kendim için örmek istiyorum. Çok güzel oluyor bittiğinde. Örgü ipinden paspas yapımı için pamuklu makromeler, koton ipler, penye ipler seçebilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim.

Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Battaniyede kullandığımız bir motiften paspas örüyoruz bugün. Paspasımızın ölçüleri kullanacağımız ipe göre değişiklik gösterecektir. Ortada büyük yıldız kenarında çapraz trabzanlar ise küçük yıldızları temsil ediyor diyebiliriz. Gökyüzünden ilham alınarak yapılmış bir paspas. Örmesi basit ve çok keyifli. Örgü ipinden paspas yapımı için hemen şemayı görelim.

Örgü İpinden Paspas Yapımı 3

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. X sık iğne anlamına geliyor. Son turu ilmek kaydırma ile tamamlıyoruz. Paspasın büyüklüğünü yine tur sayısını artırarak sağlayabilirsiniz. Örgü ipinden paspas yapımı son halini merak ediyorsunuz değil mi. Hemen görelim.

Örgü İpinden Paspas Yapımı 2

Örgü İpinden Paspas Yapımı 1

Örgü İpinden Paspas Yapımı

 

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/04/tapete-estrela-amarela-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler