Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı

Penye ip paspas modellerinden güzel bir örnek hazırladık. Örgü yıldız motifi yapımını birçok örgüde kullanmıştık. Bebek örgü modellerinde bebek battaniyesinde kullanmıştık mesela. Çeşitli örgü modellerini süslemede kullanmıştık. Bugün penye iplerle örgü paspas modelleri ve yapılışı örüyoruz. Yıldız motifli kolay ve şık bir paspas. Beşgen örgü paspas modellerinden. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Yıldız paspası elinizde olan parça penye ipleri değerlendirmek içinde örüp kullanabilirsiniz. Renk renk yıldızlar örüp bir ana renk belirleyerek motifleri birleştirerek paspasları örebilirsiniz. Örgü halı modelleri ve yapılışı ev dekorasyonumuzda, banyo dekorasyonunda çok kullandığımız örgülerden. Hediye olarak da örebilirsiniz paspasları. Mesela ben penye ip yıldız paspas yapılışından 2 tane örüp evlenecek olan bir yakınıma hediye etmiştim. En güzel hediye ölümsüz bir hediye diye düşünüyorum. Hadi paspasımızın yapılışına geçelim.

Penye İp Paspas Yapımı

Yıldız motifi ile ince bebe yünleri ile güzel örgüler örmüştük. Bugün kalın iplerle, penye iplerle paspas örüyoruz. Örgü paspas modelleri ve yapılışı için şema kullanacağız. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Yine önceki yazılardan da yine adım adım yıldızın, motifin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı

Önce yıldızı örüyoruz. Daha sonra diğer kısımları örüyoruz. Motifleri de yine istediğiniz gibi birçok şekilde birleştirebilirsiniz. Tüm motifleri birleştirdikten sonra paspasın etrafına güzel bir kenar oyası ile tamamlayabilirsiniz.

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan, x sır iğne anlamına geliyor.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı 3

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı 2

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı 1

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı 4

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/04/tapete-pentagono-chao-de-estrelas-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler