Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı

Değişik , kolay bir teknik ile delikli kanvas kumaş üzerine paspas yapımından bahsedeceğiz. Delikli kanvas kumaşı büyük hobi marketlerde ve nette satışını bulabilirsiniz. Ağ file kumaş olarak da geçiyor ismi galiba. Plastik kanvasa benziyor ama ondan biraz daha esnek. Kumaş türlerinden. Daha çok penye ip paspas modellerinden bahsetmiştik. Bugün kolay ve şık bir modelden bahsedeceğiz. Plastik kanvas  üzerine veya halı kaydırmaz üzerine de bu teknik olabilir diye düşünüyorum. Plastik kanvası birçok çalışmanızda kullanabilirsiniz. Kutu yapımında, amerikan servis, kalemlik, çanta, cüzdan gibi çalışmalarda kullanabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalarda sizlere fikir verecek modeller arıyorsanız plastik kanvas etamin modelleri ile ilgili çok güzel bir galeri hazırlamıştık.İnceleyebilirsiniz. Birçok fikir var plastik kanvas ile ilgili. Plastik kanvastan kutu yapımı modelleri yapabilirsiniz. Kalemlik olarak, içine hobi malzemelerinizi koyacağınız çok şık kutular yapabilirsiniz. Şimdi adım adım resimlerle delikli kanvas kumaş üzerine paspas yapımına geçelim.

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Nasıl Yapılır?

Eğer örgü biliyorsanız böyle bir çalışmayı 2 günde bitirebilirsiniz. Yeni başlayanlar için süre belki biraz uzayabilir. Kolay ama çok şık duran bir paspas.

Malzemeler

 • Delikli kanvas kumaş
 • Kalın ve sert iplik
 • Tığ

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı 1

Delikli kanvas kumaş üzerine paspas yapımına köşeden başlayarak yapıyoruz. İlmek kaydırma şeklinde yapacağız. Yani sık iğne gibi batacağız deliğe ve ilmek alıp direk olarak öreceğiz. Yuvaya geldik. Tığa ilmek almadan bir sonraki yuvaya batıyoruz. Tığa ilmek alıp direk olarak geçiyoruz. Tekrar ilmek almıyoruz sık iğnede olduğu gibi. Bütün çevreyi bu şeklide dolanalım. Daha sonra içteki sıralara geçip kanvasın üzerini bu şekilde örelim. Tüm alanı kapladıktan sonra en dış çevreden etrafına sık iğne yapalım. Ve püsküller takalım. Şimdi bu kısma yapılışını resimli olarak görelim.

İsterseniz kumaş boyası ile renk renk boyayabilirsiniz.

Her haliyle çok şık bir paspas oldu.

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı 43

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı 38

Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı 34

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1925577-vyazhem-po-kanve-uyutnyj-kovrik

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Delikli Kanvas Kumaş Üzerine Paspas Yapımı”
 1. Eser aykan dedi ki:

  İplikleri nereden temin edebiliriz.muhteşem örgüler .bende başarmak istiyorum.teşekkür ederim…

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. İpleri tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Nette de satışı mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler