Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Modeli Yapılışı

Yeni model örgü paspaslarla devam ediyoruz. Dantel örneklerinde farklı örgülerde gördüğümüz birçok örgüyü daha kalın iplerle örerek farklı örgülere çeviriyoruz. Tıpkı aşağıdaki modelde olduğu gibi. Örgü paspas modeli yapılışı koton iplerle örülen bir örnek. Şiş örgüde veya tığ işi örgüde farklı modellerde yapılmış örgüleri her tarz kalınlıkta iple örebiliriz. Ördüğümüzde paspas, runner, hırka, yelek, şal gibi örgülerde kullanabiliriz. Örgü paspas modeli yapılışı için penye ipler, ribbon ipler, koton ipler seçebilirsiniz. Her ip kalınlığı farklı olduğunda paspasın boyutları da farklı olacaktır. Dantel örgü paspas yapımı için su taşı örneği kullanıyoruz. Aralarda kelebeğe benzer bir örnek var. Yeni model paspaslarımız arasında geçtiğimiz günlerde paylaştığımız üçgen motiften paspas yapımı var. 6 motifi birleştirerek bir paspas örüyoruz. Koton iplerle ev dekorasyonunuz için örgü klozet takımı modelleri de örebilirsiniz. Mesela tığ işi klozet takımları yapılışı adım adım resimlerle tarifini paylaştığımız örneklerden. Daha fazla model anlatımı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni modelimiz nasıl örülüyor ona geçelim.

Koton İple Paspas Nasıl Örülür?

Paspasın ölçüleri 86 x 43 cm civarında. Bu ölçüler kullanılan ip kalınlığına ve tığ ölçüsüne göre değişecektir. Zincir sayılarını örmek istediğiniz ölçüye göre belirleyebilirsiniz. Örgü paspas modeli yapılışı bildiğimiz örneklerden oluşuyor. Hatta bu model ile örülmüş farklı örgüleri mutlaka görmüşsünüzdür. Örnek mesela daha ince iplerle etol şal modellerinde kullanılabilir. Örgü yelek modellerinde kullanılabilir. Yine çok güzel olacaktır.

Örgü Paspas Modeli Yapılışı

Paspasımız bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Uzunluğunu, genişliğini kullanım alanınıza göre ördüğünüz yere göre belirleyebilirsiniz. Sıra geldi örgü paspas modeli yapılışını ayrıntılarıyla izlemeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler