Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kapı Önü Paspas Modeli Yapılışı

Yarım daireden oluşan çok şık bir paspas yapılışı hazırladık. Rengiyle, modeliyle göz kamaştırıcı güzellikte. Hemen örmek isteyeceksiniz. Örgü kapı önü paspas modeli yapılışını evinizde iç mekan dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Dilerseniz hasır iple dış kapı paspas modelleri olarak da yapabilirsiniz. Tabi dış kapıda kullanmaya kıyabilir misiniz bilmiyorum. Ben kıyamazdım. Ama evin içinde her yerde kullanabilirdim. Mesela örgü banyo paspas modelleri olarak kullanabiliriz. Balkon – teras çıkışlarında kullanabiliriz. Tığ işi paspas modellerine geçmeden önce daha önce ördüğümüz yarım daire şeklinde olan paspaslardan bahsedelim. Tabi her zaman daha fazlası mimuu.comda.

Hasır ipten paspas yapımı paylaşmıştık. Çok hoş bir örnek. Kenarında kirpikli sade bir kenar oyası var. Örgü paspası farklı iplerle de örebilirsiniz. Kordon ipler, penye iplerde kullanabilirsiniz. Her turda farklı renk kullanabilirsiniz. Örgü gökkuşağı paspas yapımı trabzanlarla yaptığımız renkli örgü modellerinden. Çocuk odası dekorasyonuna çok yakışır. Penye ip örgü sepet ve örgü paspas yapımı çok beğeneceğiniz takımdan oluşuyor.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarından çok şık bir paspas yapılışı tarifi var sırada. Mavi renkle örülmüş yarım daire örgülerden. İsterseniz diğer sihirli halka içinde devamını da yaparak tam yuvarlak paspas olarak da örebilirsiniz. İlk olarak örgü pası önü paspas modeli yapılışının şemasına göz atalım.

Örgü Kapı Önü Paspas Modeli Yapılışı

Fıstık ve trabzanla paspası tamamlıyoruz. 10 zincir çekip üzerine 4. zincirden başlayarak 12 trabzan yapıyoruz. Ve paspası tamamladığımızda aşağıdaki gibi bir görüntüye sahip oluyoruz.

Örgü Kapı Önü Paspas Modeli Yapılışı 2

Örgü Kapı Önü Paspas Modeli Yapılışı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/01/tapete-meia-lua-azul-marinho-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler