Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas

Evde kalan ipleri değerlendirmek için harika bir proje. Yarım daire paspas, D paspas, kapı önü paspası. Örgü paspas için penye ipler kullanıyoruz. Biraz tığ işi biliyorsanız bu örneği rahatlıkla örebilirsiniz. Trabzan ve zincirlerden oluşan bir model. Penye ip paspas modellerine ara ara yer veriyoruz. Penye ipler hayatımıza girdi ve ev dekorasyonunda yerini aldı.  Çok güzel örgüler örüyoruz. Örgü sepet modelleri, örgü puflar, örgü çanta modelleri. Bugünde çok güzel renkli içinizi açacak bir paspas örüyoruz. Aynı şekilde yarım daire olarak ördüğümüz paspaslarımız var. Virüs paspas yapılışı benzer ama üçgen olarak örülen bir paspas. Aynı örneği virüs şal modeli olarak örmüştük. Ve herkes tarafından çok beğenilmişti. Daha fazla örgü paspas örnekleri için önceki tariflerde bir arama yapabilirsiniz. Hepsine kolayca ulaşabilirsiniz.

Örgü Paspas Modelleri Anlatımlı

Her turda renk değişikliği yaparak ördüğümüz çok güzel bir paspas. Bu örgü paspasla artık ipleri değerlendiriyoruz. Parça parça kalan ipleriniz varsa bu paspasta kullanmak için ideal. Aynı şekilde diğer yarısını da örerek tam daire paspaslar örebilirsiniz. Hemen şema ile başlayalım.

Örgü Paspas

Şemamız yukarıdaki gibidir. Daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler ise sık iğne anlamına geliyor. Sihirli halka içine 10 trbzan yaparak başlıyoruz ve şemayı uyguluyoruz. En altta görülen ebruli kısım sonradan örülüyor.

Örgü Paspas 4

 

Örgü Paspas 3

Örgü Paspas 2

Örgü Paspas 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/09/tapete-meia-lua-listrado-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler