Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Paspas Modelleri Yapılışı

Penye ip örgü modellerinden şahane bir paspas daha. Aslında biz bu modeli daha çok bebek battaniyesinde, bebek örgülerinde, örgü şapka modellerinde kullanmıştık. Bebek yelekleri örmüştük. Bugün ise örgü paspas modellerinde kullanacağız. Tığ işi paspas modelleri yapılışı. Örmesi keyifli bittiğinde çok şık duran örneklerden. Mimuu.com da daha önce de penye ip, hasır ip, koton iplerle örgü paspaslar, tığ işi kilim modelleri, örgü kilim modelleri paylaştık. Şimdi onların arasına yeni bir örnek ekliyoruz. Örgüye yeni başlaya arkadaşlarımızın da rahatlıkla öreceği bir paspas. Şemalı anlatımla hazırladık. Tabi bu örnekle daha önce farklı örgüler de ördük. Kalın iplerle, penye iplerle paspas olarak örüldüğünde de çok güzel olmuş. Eğer elinizde daha önce ördüğünüz projelerden kalan parça ipleriniz yarım ipleriniz varsa paspası örnek için değerlendirebilirsiniz. Her turda farklı renkler kullanıldığı için artık ipleri değerlendirmeye uygun bir örnek. Tığ işi örgü paspas modelleri yapılışı istenilen boyutlarda örülebilir. Kenar oyası modelleri olarak farklı oyalar da seçilebilir. Paspas olarak ördüğümüz için çok karmaşık olmayan kenar oyalarını seçebilirsiniz. Hadi başlayalım.

Penye İple Paspas Nasıl Örülür?

Seçtiğimiz renk penye iplerle ördüğümüz güzel bir paspas. Tığ işi örgü paspas modelleri yapılışı farklı büyüklüklerde de örülebilir. Uyarlaması kolay örneklerden. Penye iplerin kalınlıkları farklı olabiliyor. 10 – 12 mm tığları ipinizin kalınlığına göre seçebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Paspas Modelleri Yapılışı 1

Tığ İşi Örgü Paspas Modelleri Yapılışı 2

Paspasın yapılışında kullanacağımız şema yukarıdaki gibi. Hem ana gövde kısmını hem de kenar oyası kısmını görüyoruz. Zincir ve trabzanlardan oluşuyor. Şimdi de örülüp bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Tığ İşi Örgü Paspas Modelleri Yapılışı 3

Tığ İşi Örgü Paspas Modelleri Yapılışı 4

Tığ İşi Örgü Paspas Modelleri Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/10/tapete-suave-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler