Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Tığ işi örgü modelleri ile popcornlu bir battaniye tarifi hazırladık. Bebek battaniyesi olarak tasarlanan modelin daha önce farklı örneklerini paylaşmıştık. İlk paylaştığımız modeller arasında popcorn kalp battaniye yapılışı var. Bu modeli ilk paylaştığımız andan itibaren çok sevildi. Ve birçok renk uygulaması ile birçok kişi tarafından örüldü. Kız bebeklere, erkek bebeklere, torunlara keyifle örüldü. Ve bizde popcorn örgü battaniye şemaları hazırladık. Yıldızlı, hayvan figürlü, kelebekli, uğur böcekli, isimli, yazılı birçok şema  hazırladık. Şimdi de bebek battaniye modelleri ve yapılışları olarak öreceğiniz mikili bir tarif var. Çok sevimli. Yine istediğiniz her renk ile örebilirsiniz. Bebek battaniyeleri örgü modelleri detaylarına bir göz atalım.

Çocuk Battaniyeleri Modelleri

Bebek battaniyesi olarak örüldüğünde harika duracak. İsteseniz miki kısmını farlı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek hırka modelleri örüp alt kısma su olarak mikileri ekleyebilirsiniz. Bebek yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. O şekilde de çok güzel olacaktır. Fıstıklı mikileri farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniye modelleri ve yapılışları için bebe yünleri kullanıyoruz. Modelde alize happy baby ip kullanıyoruz. Ve 2 numara tığ ile örüyoruz. Ayrıca makas kullanacağız. Modifleri birbirine sık iğne ile veya dikerek birleştirebilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 4

Bebek battaniyesi yapılışında en çok tercih edilen motiflerden olan battaniye motiflerini kare kare örüp birleştirebilirsiniz. Mickey mouse temalı battaniye motifimiz için 29 zincir üzerine sık iğne ve popcorn tekniği kullanarak şekillendiriyoruz. Bir motif 32 sırada tamamlanıyor. İstediğiniz ölçülere gelene kadar motiflerinizi hazırlayabilirsiniz ve kırlent olarak da örerek evinize ve çocuk odalarınıza farklılık katabilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 1

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler