Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püskül Yapımı Resimli Anlatım

Birçok modelde kullandığımız püskül yapımından bahsedeceğiz. 4 adımda püskül yapacağız. Ve çok kolay olduğunu göreceksiniz. Ben ilk püskül denememde başarısız olmuştum. Aynı iple bağladığım için olmadı. Püskülü yapamadım. Etrafına sardığım ip farklı olacakmış. Püskülleri birçok yerde kullanıyoruz. Battaniye süslemelerinde kullanıyoruz. Battaniye modellerinin köşe kısımlarına püskül takıyoruz. Ve çok daha güzel oluyor. İğne oyası modellerinde püskül kullanıyoruz. İğne oyası tespih modellerinde kullanıyoruz püskülleri. Evde takı tasarımı yaparken takıları süslemede kullanıyoruz. Şal modellerinin köşe kısımlarında, kenar kısımlarında kullanıyoruz. Örgü çanta modellerini süslemede kullanıyoruz. Atkı ve şapka modellerini süslemede kullanıyoruz. Victoria bebek battaniyesi yapılışında kenar kısımlarını süslemelerinde püsküller kullanmıştık. Geçtiğimiz günlerde ayakkabı süsleme nasıl yapılır göstermiştik. Farklı boylarda püskül takarak ayakkabılarımızı yenilemiştik. Tabi şimdi yaptığımız teknikle yapmamıştık püskülü.

Püskül Nasıl Yapılır?

Püskülleri birçok alanda, süslemede kullanıyoruz. Ve bu püskülün nasıl yapıldığını anlatan çok güzel bir resim hazırladık. Resimde adım adım nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Bir kart olabilir, telefon olabilir benzeri bir şeyin etrafına ipi satıyoruz. Daha sonra resimdeki gibi bir tarafından bağlıyoruz. Bağladığımız kısmın biraz altından aynı renkte başka bir ipi sarıyoruz.  Ve düğüm atıyoruz. Bağlamadığımız tarafın uçlarını kesiyoruz. Ve püskül hazır. Şimdi yapılışını resimli olarak görelim.

Püskül Yapımı Resimli Anlatım

Püskül Yapımı Resimli Anlatım 1

Püskül Yapımı Resimli Anlatım 2

Dilerseniz etrafına ipe boncuk dizip sarabilirsiniz. Boncuklarla da çok güzel duracaktır. Bir – iki sıra boncuk sarmanız yeterli olacaktır.

Püskül Yapımı Resimli Anlatım 3

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/svetlana_spb/post180558593/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Püskül Yapımı Resimli Anlatım”
  1. Patricia dedi ki:

    Precioso

    1. Melek dedi ki:

      gracias

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler