Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır?

Bugünkü projemiz eski topuklu ayakkabıları yenileme. Ufak bir dokunuşla ayakkabılarınızın eskisinden daha güzel olduğunu göreceksiniz. Çok fazla malzeme gerektirmeden ayakkabılarımızı yenileyerek dönüştüreceğiz. Daha önce de farklı birkaç ayakkabı yenileme projelerinden bahsetmiştik. Düz ayakkabılarınızı ufak dokunuşlarla, az maliyetle yeni gibi yapabilirsiniz. Modaya uyarlayabilirsiniz. Mesela kumaş ile kaplayabilirsiniz. Düz ayakkabılarınızı beğendiğiniz desende bir kumaşla kaplayarak dıy ayakkabı yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Sprey boya ile boyayarak yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Sprey boya ile eski ayakkabı yenileme nasıl yapılır bahsetmiştik. Simlerle ayakkabı yenileme yapabilirsiniz. Topuk kısmına veya istediğiniz herhangi bir kısma tutkal süpür üzerine simler yapıştırarak yenileyebilirsiniz. Aynı işlemleri taşlarla da yapabilirsiniz. Çeşitli renk ve ebatlarda taşlarla süsleyebilirsiniz ayakkabılarınızı. Şimdi yine çok maliyet gerektirmeye ufak bir dokunuşla ayakkabı yenileme fikirleri paylaşacağız.

Topuklu Ayakkabı Süsleme

Ayakkabı Yenileme Malzemeleri 

  • Çizgili sandalet
  • 8 adet 5 x 5 ultra süet kumaş ( kullanacağınız her renkten 2 adet )
  • Kumaş tutkalı
  • Makas
  • Cetvel
  • Kalem

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 9

İlk adım olarak renklerin sırasını belirleyelim. Yani ayakkabıya hangi renk düzeninde yerleştirmek istiyorsunuz karar verelim. Daha sonra resimdeki adımları takip ederek süet kumaşları kenar bırakarak püskülleri keselim. Püskülleri yaparken uzunluklarını farklı boyutlarda ayarlıyoruz.

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 1

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 2

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 3

Aynı süet kumaşlardan püskülleri ayakkabıya takmak için halka yapalım. Ve bu halkayı püsküllü kısma takıp püskülleri rulo şeklinde saralım.

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 4

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 5

Ve püsküllerimiz hazır. Ayakkabıya takabiliriz. Bence çok güzel oldular. Küçücük bir değişiklikle ayakkabılarımız eskisinden güzel oldu.

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 7

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır?

Ayakkabı Süsleme Nasıl Yapılır? 8

Kaynak : http://honestlywtf.com/diy/diy-tassel-sandals-2/?crlt.pid=camp.FrTudqR8GAzt

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler