Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kurdeleden Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

Saten kurdele ile püskül yapıyoruz. Ve bu püskülü istediğimiz yerde kullanıyoruz. İğne oyası modellerinde, çeşitli süslemelerde. Şimdi de el yapımı küpe modellerinde. El yapımı küpe modellerinde daha önce yaptığımız modeller arasında da çok güzel örnekler vardı. Ünlü markaların küpe modellerini daha ucuza mal ederek kendimiz yapmıştık. Çiçekli halka küpe yapılışı minik kağıt çiçeklerle yaptığımız çok güzel bir tasarımdı. Reçineden küpe yapımı ise canlı çiçeklerle yaptığımız modellerden. El yapımı tasarım küpe yapımı ise Dolce & Gabbanaya ait bir model.  Kurdeleden örgü küpe nasıl yapılır detayları inceleyelim.

Püsküllü Küpe Yapımı

Kurdeleden örgü küpe nasıl yapılır hemen malzeme listesi ile başlayalım. Saten kurdele, oya ipi, tığ, küpe aparatı, kalem. Şimdide yapılışına geçelim.

Çok kısa surede ve kolaylıkla hazırlayıp kullanabileceğimiz bir küpe yapımını sizlerle paylaşmak isterim. Elimizde kalan malzemelerimizi değerlendirerek renk renk küpeler yapabiliriz. Saten kurdeleyi istediğimiz uzunlukta kalemle işaretleyerek kenardaki ve uç kısımdaki ipleri söküyoruz ve istediğimiz uzunluğu elde ettikten sonra püskül şeklini alan kurdelemizi ikiye katlayıp ortadan oya ipimizle 12 tane sık iğne yaparak açılmamasını sağlıyoruz.

2. Sırada sık iğnelerimizin üzerine batarak yarım trabzan örüyoruz ve tam ortaya geldiğimizde 3 zincir çekip en son yarım trabzan yaptığımız yere tekrar yarım trabzan yapıyoruz ve sık iğnelerimizin üstüne ayni şekilde trabzan yaparak tamamlıyoruz. İlmeğimizi püsküller açılmaması için üstünden geçirerek ipimizi bir kaç kere sarıyoruz ve sardığımız iplerin içinden tığ yardımıyla ipi sabitleyip çakmakla yakarak açılmamasını sağlıyoruz. Küpe aparatımızı yarım trabzanları yaparken 3 zincir çekerek oluşturduğumuz yuvaya sabitleyerek tamamlıyoruz. Oldukça pratik ve çok kısa sürede renk renk küpeler yapabilir ve sevdiklerimize de hediye edebiliriz.

Kurdeleden Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 1

Kurdeleden Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

Kurdeleden Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 2

Kurdeleden yaptığımız püskülleri küpe olarak veya farklı yerlerde birçok şekilde kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler