Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Reçineden Küpe Yapımı

Kristal reçine ile ilgili birçok çalışma hazırladık. Şimdi ise kristal reçine kalıplarını evde kendimizi hazırlayarak çok şık reçineden küpe yapımı yapıyoruz. Canlı çiçekleri, sevdiğimiz çiçekleri, kuru otları kullanarak şık kolyeler , küpeler tasarlıyoruz. Yapılışını adım adım resimli olarak paylaşacağız. Kristal reçine ile neler yapılır şimdi biraz onlardan bahsedelim. Canlı çiçekten telefon kılıfı yapımı yapabilirsiniz. Sevdiğiniz çiçekleri, otlar kullanarak ve reçine kullanarak şık tasarım kılıflar hazırlayabilirsiniz. Yine yaşayan kolye yapımı yapabilirsiniz. Sevdiğiniz birinden gelen bir gül tomurcuğunu kolye yaparak ömür boyu kullanabilirsiniz. Çeşitli çiçeklerden, 4 yapraklı yoncalardan, çocuğunuzun saç telinden kolyeler yapabilirsiniz. Resin kolye malzemelerini hobi marketlerde bulabilirsiniz. Kristal reçine ile kolye yapılışı için çeşitli kalıplar kullanabilirsiniz. Yuvarlak, düz,boyutlu, kalp şeklinde kalıplar. Hazır kalıplar kullanabilirsiniz. Birazdan sizlerle paylaşacağımız gibi tellerle kendinize kalıplar oluşturabilirsiniz. Dilerseniz hemen reçineden küpe yapımına geçelim.

Kristal Reçineden Küpe Nasıl Yapılır?

4 – 5 saatte böyle bir çalışmayı hazırlayabilirsiniz. Kuru çiçekler kullanıyoruz. Çiçekleri önceden kitap arasında kuruturduk. Yine o şekilde kurutabilirsiniz. Tel, kristal reçine de ihtiyacımız olan malzemelerden. Teli bükmek için yuvarlak bir kalem gibi bir eşyaya ihtiyacımız da olacak. 5 saatte böyle bir çalışma hazırlayabilirsiniz dedik ama bu süre içinde reçinelerin kuruma süreleri yok. Reçineler genelde 24 saatte kuruyor. Reçineden küpe yapımı için gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek küpeyi yapıyoruz. Aynı tekniği kolye ucu hazırlarken de kullanabilirsiniz.

Çok güzel oldular.

Reçineden Küpe Yapımı 24

Reçineden Küpe Yapımı 7

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2775467-kak-sozdat-prozrachnye-podveski-kapli-iz-epoksidnoj-smoly-s-tsvetami-chast-1-zalivka

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Reçineden Küpe Yapımı”
  1. aslı akçin dedi ki:

    hem mavide ensevdğimrenktirbenimlavivertte aynıişekildedirtebriklersize bravo.kırmızıbizittğiiçinsevmemki ,ittğiiçinbizikırmızırenki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler