Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı

Geri dönüşüm projelerinde sıkça kullandığımız gazetelerden kalpli sepet yapımını inceleyeceğiz hep birlikte. Gazeteden sepet modellerinden en güzel örnekleri paylaşmaya çalışıyoruz. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Yaptığımız kalpli sepeti mumluk olarak kullanabilirsiniz. Saksı kılıfı olarak kullanabilirsiniz. Daha büyük yaparak ekmek sepeti olarak veya örgü iplerinizi koymak için hobi sepeti olarak kullanabilirsiniz. Yaptığınız sepetlerin içine kumaş dikebilirsiniz. Astar dikebilirsiniz. Sepet içine kumaş dikimi için desenli, çiçekli desenler kullanabilirsiniz. Kenarlarına dantel ekleyebilirsiniz. Gazeteden sepet kapağı yapımı yapıp onlar için güzel, süslenmiş kapaklar yapabilirsiniz. Yine gazeteleri kullanarak evcil hayvanlarımız için evler yapabiliriz. Gazeteden kedi evi yapımı projesini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Yapması çok keyifli bir çalışma olmuştu. Daha fazla çalışmaya bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni projenin anlatımına geçme zamanı.

Gazeteden Sepet Yapımı Anlatımlı

Gazeteden kalpli sepet yapımı aşamalarına geçeceğiz birazdan. Önce ön hazırlık yapmamız gerekiyor. Mesela gazete tüplerini hazırlamalıyız. Gazete yaprağını ortadan ikiye kesip daha sonra köşesinden bir diğer köşeye kadar rulo halinde sarıyoruz. Daha sonra teli kıvırarak kalp şekli veriyoruz. Hazır elinizde kalp şeklinde tel varsa onu da kullanabilirsiniz. Gazeteden sepet boyamak isterseniz fırçaya ve istediğiniz renkte akrilik boyaya ihtiyacınız olacak. Sprey boyar ile de boyayabilirsiniz.

Şimdi sepetimizin aşamalarına geçelim.

Her zaman ördüğünüz sepetlere kalp, daire gibi metaller ekleyerek yepyeni bir tasarım oluşturabilir yeni bir görünüm oluşturabilirsiniz. Sepetin nasıl yapıldığını gördük. Sizde kendiniz için yapabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirler için de güzel bir model.

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 7

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 8

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 9

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 10

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 11

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 12

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 13

Gazeteden Kalpli Sepet Yapımı 14

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pletenie-iz-gazet-kashpo-i-fonarya-s-serdechkom/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler